Denmark Hockey Worlds
1
Lotyšsko zvíťazilo nad Dánskom na MS v hokeji 2018. Herning, 15. mája 2018. Foto: SITA/AP
15. 05. 2018 23:22 Hokej od Webnoviny.skSITA Diskusia

HERNING 15. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Dánska sa na domácich majstrovstvách sveta nepredstavia vo štvrťfinále. Rozhodla o tom ich utorková tesná prehra s Lotyšskom 0:1 v Herningu v priamom súboji o postup v rámci posledného hracieho dňa v základnej B-skupine.

O jediný gól duelu sa v 10. min postaral Andris Džeriňš, ktorý si urobil priestor a z pravého kruhu prekonal Frederika Andersena. O niečo vyše minúty neskôr mohlo byť 2:0, ale Teodors Bulgers nevyužil svoju šancu.

Dáni mohli vyrovnať v polovici stretnutia a aj v úvode tretej časti, ale Mads Christensen nastrelil iba hornú žŕdku lotyšskej bránky.

Dáni v posledných desiatich minútach viac otvorili hru a mohli pykať, no Rodrigo Abols v brejku trafil len ľavú žŕdku. Dáni sa dve minúty pred koncom odhodlali ku hre bez brankára, ale gól im to neprinieslo. Lotyšsko sa predstaví vo štvrťfinále po prvý raz od roku 2009, ich súperom bude Švédsko.

MS v hokeji 2018 (B-skupina)

• Herning

Lotyšsko – Dánsko 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 10. Džeriňš (Indrašis)
Vylúčení: 1:4 na 2 min, navyše: Jesper Jensen Aabo (Dán.) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR), KUBUŠ (SR) – Goľak (Biel.), Suominen (Fín.), 10 800 divákov

Video: Švédi v súboji o prvenstvo v skupine prekonali Rusko, o víťazstve obhajcu rozhodol Rakell Zaspali sme dobu a dávame sa dokopy, vravel po konci Slovenska na MS v hokeji 2018 dobitý Jurčo

Fico pripúšťa zvolenie kandidátov na sudcov, ale hovorí o riziku antidiskriminačných žalôb Pellegrini sa nečuduje, že Kiskovi je bližší Kollár známy kontaktmi na bossov podsvetia Pellegrini presadzuje iný prístup k voľbe sudcov ako Fico a prehovoril aj o vzťahoch v Smere-SD Prešov zasiahla intenzívna búrka, voda sa valila aj historickým centrom mesta Ak stratíte prácu, budete mať menej behania po úradoch. Nezamestnaným sa má zjednodušiť život