Jacob Trouba
Jacoba Troubu odniesli z ľadu na nosidlách. Foto: SITA/AP
WINNIPEG 19. októbra (WEBNOVINY) – V piatkovom zápase NHL, v ktorom Winnipeg porazil na domácom ľade „bluesmanov“ zo St. Louis 4:3 po samostatných nájazdoch, sa zranil nováčik v domácej obrane Jacob Trouba.

Devätnásťročný Američan na začiatku druhej tretiny tvárou nebezpečne narazil na mantinel, keď sa pokúšal telom odstaviť hosťujúceho obrancu Jasona Leopolda.

Hokejista, ktorého si Jets vybrali vlani z 9. miesta v drafte, zostal po tomto zákroku niekoľko minút ležať na ľade.

Neskôr ho na nosidlách previezli do nemocnice na röntgenové vyšetrenie.

Podľa správy domácich organizátorov bol v bdelom stave, komunikoval a hýbal končatinami.

„Ďakujem všetkým za podporu, čoskoro sa vrátim na ľad. Presvedčil som sa, že dosky z mantinelu nie sú jedlé,“ vtipkoval Trouba v sobotu ráno na twitteri. „Nebol to príjemný pohľad, keď ho nakladali na nosidlá. Trochu som sa obával,“ cituje server NHL trénera Winnipegu Clauda Noela.

St. Louis patrí v tabuľke Centrálnej divízie na západe druhá priečka za Coloradom s bilanciou päť víťazstiev a dve prehry. Winnipeg je v rovnakej divízii štvrtý.