NBA
Hráč Denver Nuggets Gary Harris, vľavo, skóruje v zápase NBA proti Portland Trail Blazers. Portland, 3. máj 2019. Foto: SITA/AP

MILWAUKEE 4. mája (WebNoviny.sk) – Najlepší tím po základnej časti basketbalovej NBA Milwaukee Bucks už vedie nad Bostonom Celtics 2:1 v semifinálovej sérii Východnej konferencie. Milwaukee zvíťazilo v piatok v Bostone 123:116 a najväčší podiel na tom mal jeho dlhodobý líder Jannis Antetokunmpo.

Grécky krídelník nazbieral 32 bodov, 13 doskokov a 8 asistencií a svoj výkon vyšperkoval aj troma blokmi a dvomi ziskami. Až 16 bodov dosiahol z čiary trestného hodu. Antetokunmpo sa dostal cez 30 bodov vo všetkých troch zápasoch, ktoré v tejto sezóne odohral v bostonskej TD Garden.

Antetokunmpo hľadá trhliny v obrane súpera

Len som sa snažil zostať dostatočne agresívny. Presne to chcú odo mňa moji spoluhráči. Ak mám celkovo prevziať zodpovednosť, rád to urobím,“ vravel 24-ročný rodák z Atén po stretnutí, cituje ho AP.

Druhým najlepším strelcom hostí vo víťaznom zápase číslo 3 bol s 21 bodmi muž z lavičky George Hill, 20 bodov pridal Khris Middleton. Na druhej strane domácim nestačilo 29 bodov Kyrieho Irvinga.

Antetokunmpo je obrovská sila. Dokáže nájsť trhliny v obrane súpera a cez ne skórovať. Ak hrá v tejto pohode, potom buď zakončí alebo nanajvýš sú z toho trestné hody,“ pochválil svojho zverenca tréner Bucks Mike Budenholzer.

Súboj priniesol málo vídanú drámu

Tretí súboj semifinále Západnej konferencie medzi Portlandom a Denverom priniesol málo vídanú drámu. Skončila sa až po štvrtom predĺžení víťazstvom Portlandu 140:137, ktorý sa ujal vedenia v sérii 2:1.

So 41 bodmi zažiaril rozohrávač Portlandu CJ McCollum, osemnásť sekúnd pred koncom štvrtého predĺženia sa po útočnom doskoku McColluma dostal k lopte Rodney Hood a trojkou preklopil skóre na stranu Portlandu na 138:136.

Na druhej strane neskôr autor triple-double Nikola Jokič premenil iba jeden z dvoch trestných hodov (138:137) a ťažko vybojovaný triumf Trail Blazers pečatil tri sekundy pred koncom trestnými hodmi Seth Curry.

V Portlande odohrali iba druhý zápas histórie play-off NBA so štyrmi predĺženiami. Ešte v roku 1953 sa štyrikrát predlžovalo v súboji Boston Celtics – Syracuse Nationals.

Play-off NBA 2018/2019 – semifinále konferencií

• piatok:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Boston – Milwaukee 116:123 (30:25, 26:30, 31:40, 29:28) – stav série 1:2
Najviac bodov: Irving 29, Tatum 20 (11 doskokov), J. Brown 18 – Antetokunmpo 32 (13 doskokov), G. Hill 21, Middleton 20

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Portland – Denver 140:137 po štvornásobnom predĺž. (23:17, 25:30, 33:29, 21:26 – 7:7, 9:9, 11:11, 11:8) – stav série 2:1
Najviac bodov: McCollum 41 (4 trojky), Lillard 28, Hood 19 – Jokič 33 (18 doskokov, 14 asistencií, 4 trojky), J. Murray 34 (4 trojky), Barton 22

Firmy a inštitúcie Boston CelticsDenver NuggetsMilwaukee BucksPortland Trail Blazers