Federico Bernardeschi, Fabio Quagliarella
Fabio Quagliarella zo Sampdorie v súboji s hráčom Juventusu Turín Federicom Bernardeschim počas zápasu 13. kola Serie A, v ktorom "stará dáma" na pôde súpera prehrala 2:3. Janov, 19. november 2017. Foto: Simone Arveda/ANSA via AP.

RÍM 19. novembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Sampdorie Janov zvíťazili na svojom ihrisku nad Juventusom Turín 3:2 v nedeľňajšom stretnutí 13. kola najvyššej talianskej sútaže Serie A. Všetky góly padli až po prestávke, keď sa za domácich postupne presadili Duván Zapata, Lucas Torreira a Gianmarco Ferrari.

FC Janov zvíťazil na ihrisku Crotone

Juventus predviedol drvivý finiš, ale gólmi Gonzala Higuaína a Paula Dybalu sa mu podarilo iba skorigovať výsledok. Sampdorii sa konečne podarilo zdolať Juventus: na výhru nad úradujúcim talianskym majstrom čakali Janovčania od mája 2013.

FC Janov zvíťazil na ihrisku Crotone 1:0. Jediný gól stretnutia zaznamenal hosťujúci Luca Rigoni, pre ktorého to bol druhý zásah v ligovej sezóne. Janovčania si pripísali druhé víťazstvo v aktuálnom ročníku a priblížili sa v tabuľke k svojmu nedeľňajšiemu súperovi na rozdiel 3 bodov.

Benevento s nechceným rekordom

Benevento prehralo aj vo svojom trinástom vystúpení medzi elitou, v nedeľu doma podľahlo Sassuolu 1:2. Hostia strelili víťazný gól v 94. min. Beneventu tak patrí nechcený rekord – jeho bilancia 0-0-13 je najhorší štart do ročníka v histórii piatich európskych popredných líg (Anglicko, Nemecko, Španielsko, Taliansko, Francúzsko).

Na začiatku sezóny 1930/1931 anglický Manchester United prehral 12 ligových stretnutí v sérii. Benevento za dve sezóny preniklo z tretej najvyššej súťaže medzi elitu, no zatiaľ sa v Serie A trápi.

Vo večernom stretnutí domáci Inter Miláno v základnej zostave aj so slovenským stopérom Milanom Škriniarom (odohral celý zápas) zvíťazil 2:0 nad Atalantou Bergamo. Hrdinom bol argentínsky kapitán Interu Mauro Icardi, sieť rozvlnil dvakrát v priebehu deviatich minút v úvode druhého polčasu.

Lídrom poradia je SSC Neapol so slovenským kapitánom Marekom Hamšíkom, má o dva body viac než Inter a o štyri body viac než Juventus.

Serie A – 13. kolo

• výsledky nedeľňajších zápasov

Crotone – FC Janov 0:1 (0:1)
Gól: 11. Rigoni

Benevento – Sassuolo 1:2 (0:0)
Góly: 65. Armenteros – 57. Matri, 90.+ Peluso, ČK: 67. Letizia (Benevento) po druhej ŽK

Sampdoria Janov – Juventus Turín 3:2 (0:0)
Góly: 52. Zapata, 71. Torreira, 79. G. Ferrari – 90.+ Higuaín, 90.+ Dybala

SPAL Ferrara – Fiorentina 1:1 (1:0)
Góly: 42. Paloschi – 80. Chiesa, ČK: 90. Oikonomou (SPAL) po druhej ŽK

FC Turín – Chievo Verona 1:1 (1:1)
Góly: 34. Baselli – 14. Hetemaj, ČK: 88. Radovanovič (Chievo)

Udinese Calcio – Cagliari 0:1 (0:0)
Gól: 55. Joao Pedro, ČK: 90. Bizzari (Udinese) za faul