Premier League, Newcastle United, Huddersfield
Zľava: Hráč Newcastlu United Miguel Almiron a hráč z tímu Huddersfield Town Tommy Smith počas najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League, 23. február, 2019. Foto: SITA/AP

LONDÝN 23. februára (WebNoviny.sk) – Futbalisti Tottenhamu Hotspur utrpeli siedmu prehru v sezóne najvyššej anglickej súťaže Premier League, keď v rámci 27. kola nestačili v sobotu na domáce Burnley (1:2).

Skóre duelu po bezgólovom prvom polčase otvoril v 57. min novozélandský útočník Chris Wood, no už o osem minút neskôr vyrovnal kanonier hostí Harry Kane. O troch bodoch pre domácich rozhodol sedem minút pred koncom riadneho hracieho času Ashley Barnes.

Burnley neprehralo v Premier League už v ôsmom stretnutí po sebe a vďaka víťazstvu sa priblížilo k záchrane medzi elitou. Tottenhamu patrí naďalej tretia priečka, za vedúcim Manchestrom City zaostáva o päť bodov.

Martin Dúbravka bez problémov vychytal pre Newcastle proti poslednému Huddersfieldu ďalšie čisté konto v sezóne. Hostia hrali už od 20. min v oslabení, priamu červenú kartu uvidel Tom Smith. Za „straky“ sa tesne po zmene strán presadili Venezuelčan José Rondón a Španiel Ayoze Pérez.

Newcastle – Huddersfield 2:0 (0:0)
Góly: 46. Rondón, 52. Ayoze Pérez, ČK: T. Smith (Huddersfield)
Martin Dúbravka (Newcastle) odchytal celý duel

Leicester – Crystal Palace 1:4 (0:1)
Góly: 64. J. Evans – 70. a 90.+ Zaha, 40. Batshuayi, 81. Milivojevič (z pok. kopu)

1. Manchester City 27 21 2 4 74:20 65
2. FC Liverpool 26 20 5 1 59:15 65
3. Tottenham 27 20 0 7 55:27 60
4. Manchester United 26 15 6 5 52:35 51
5. Chelsea 26 15 5 6 45:29 50
6. Arsenal 26 15 5 6 53:37 50
7. Watford 27 11 7 9 39:35 40
8. Wolverhampton 27 11 7 9 35:34 40