Ondrej Duda
Ondrej Duda v drese bundesligového tímu Hertha Berlín. Foto: archívne, SITA/AP

BERLÍN 5. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda v nemeckej I. bundeslige opäť pripomenul svoje strelecké kvality.

V sobotňajšom dueli 32. kola ročníka 2018/2019 pomohol Herthe Berlín k víťazstvu nad VfB Stuttgart (3:1).

Odrazenú loptu poslal po brvno

Dvadsaťštyriročný rodák zo Sniny sa zapísal do streleckej listiny krátko pred prestávkou v 45. min. Najskôr vysunul do šance Bosniaka Vedada Ibiševiča, ktorý nepochodil, ale k odrazenej lopte pribehol Duda a pravačkou pod brvno zvýšil na priebežných 2:0.

Pre slovenského ofenzívneho stredopoliara to bol 11. ligový zásah v tejto sezóne. Ako pripomenulo oficiálne twitterové konto súťaže, Duda sa stal prvým záložníkom Herthy s minimálne jedenástimi „trefami“ od čias Brazílčana Marcelinha, ktorý si dres „starej dámy“ obliekal v rokoch 2001-2006.

V hľadisku sedeli tréneri Nemecka

Dudov zásah naživo v hľadisku sledoval aj tréner nemeckej reprezentácie Joachim Löw či tréner brankárov tamojšieho národného mužstva a niekdajší výborný gólman Andreas Köpke.

Dvojitý úder Herthy v závere prvého polčasu nás zrazil k zemi,“ poznamenal podľa webu denníka Berliner Morgenpost tréner Stuttgartu Nico Willig. „Všetky tri góly sme strelili v správnom čase, celkovo som veľmi spokojný,“ nadviazal domáci kouč Pál Dárdai.