Enzo Zidane
Enzo Zidane Foto: SITA/AP

Real Madrid v odvete šestnásťfinále Španielskeho pohára (Copa del Rey) zdolal treťoligový tím Cultural y Deportiva Leonesa.MADRID 1. decembra (WebNoviny.sk) – Zinedine Zidane dal prvý raz v súťažnom zápase prvého tímu futbalového Realu Madrid šancu niektorému zo svojich potomkov a hneď z toho bol gól.

Dvadsaťjedenročný Enzo Fernández debutoval v stredajšej odvete šestnásťfinále Španielskeho pohára (Copa del Rey) v domácom prostredí proti treťoligovému tímu Cultural y Deportiva Leonesa. Jeho chvíľa prišla v 63. minúte, keď založil a strelou z hranice šestnástky do protipohybu brankára aj zakončil peknú kombináciu Realu. Po jeho presnom zásahu svietil na ukazovateli skóre stav 4:1, po záverečnom hvizde 6:1.

Minúta ticha za obete leteckého nešťastia

V súčte s výsledkom prvého zápasu (7:1) jasná záležitosť a postup Madridčanov do osemfinále súťaže. „Debutovať za Real Madrid a dať pri tom gól, to je jednoducho z ríše snov. Som rád, že sa stal realitou na Bernabéu a vo víťaznom zápase,“ povedal najstarší zo synov úspešného trénera. Dres vraj venuje práve svojmu otcovi.

„Z Enza mám radosť ako otec aj ako tréner. Jeho gól ma potešil rovnako ako jeho výkon. Som si istý, že doma sa o všetkom ešte porozprávame, ale teraz som v prvom rade tréner a rovnako sa teším zo všetkých mojich zverencov,“ komentoval Zinedine Zidane po stretnutí, v ktorom sa blysol hetrikom Mariano Díaz Mejía a aj on hovoril o splnenom sne. „Už jeden gól je na neuverenie. Dať tri, tie pocity sa nedajú slovami opísať. Som nesmierne šťastný,“ vyhlásil 23-ročný útočník reprezentujúci Dominikánsku republiku.

Ďalší presný zápas Realu pridal James Rodríguez, posledný si strelil hosťujúci César Morgado do vlastnej siete. Pred stretnutím si aktéri a diváci minútou ticha uctili obete pondelňajšieho leteckého nešťastia, pri ktorom zahynula väčšina kádra brazílskeho klubu Chapecoense.

Barcelona iba remizovala

Menej pozitívne sa pred sobotňajším ligovým El Clásicom naladili hráči FC Barcelona, ktorí v prvom šestnásťfinálovom meraní síl iba remizovali 1:1 v Alicante s iným treťoligistom Hérculesom. A to ešte ratoval nerozhodný výsledok Carles Aleňá vyrovnávajúcim gólom v 58. minúte.

Ani na lavičke náhradníkov nesedeli najväčšie ofenzívne esá hostí Lionel Messi, Neymar a Luis Suárez. Odveta je na programe 21. decembra na Camp Nou. „Pokúsime sa postúpiť. Vieme, že to bude náročné, Barcelona asi vytiahne hráčov zo základu, ale stať sa môže všeličo,“ poznamenal David Mainz, ktorý otvoril skóre.

Pre zaujímavosť, Hércules je v 3. skupine Segunda División B na šiestom mieste s desaťbodovým mankom na vedúce „béčko“ FC Barcelona.