Video: Z výletnej lode v Nórsku evakuovali stovky ľudí , záchranári ju už odtiahli do prístavu

Záchrana ľudí, Viking Sky, Nórsko
Foto: ilustračná, SITA/AP
  • aktualizované 25. marca 7:22

STAVANGER 24. marca (WebNoviny.sk) – Všetci pasažieri aj posádka výletnej lode Viking Sky, ktorá v sobotu vyslala tiesňový signál pre problémy s pohonom, sú v poriadku.

Na palube bolo 1373 ľudí

Informovala o tom spoločnosť Viking Ocean Cruises po tom, ako loď v sprievode remorkérov zakotvila v nórskom prístave Molde. Spoločnosť zároveň oznámila, že najbližší výlet, na ktorý mala Viking Sky vyraziť v stredu, zrušili.

Plavidlo, ktoré v silnom vetre a vlnobití prúd unášal k pobrežiu a hrozilo, že narazí na útesy, malo na palube 1373 pasažierov a členov posádky. Na pomoc im vyslali vrtuľníky a záchranné člny, no rozbúrené more prinútilo lode vrátiť sa do prístavu.

Náročná záchranná operácia

Záchranári preto začali s náročnou záchrannou operáciou, počas ktorej ľudí z lode po jednom odvážali vrtuľníkmi. Do ukončenia evakuácie sa podarilo piatim vrtuľníkom previezť 479 pasažierov.

MV Viking Sky absolvovala svoju panenskú plavbu v roku 2017. V sobotu sa plavila z Tromso do Stavangeru a do problémov sa dostala v nebezpečnej oblasti Hustadvika.

Na palube boli najmä občania Veľkej Británie, Spojených štátov, Kanady, Nového Zélandu a Austrálie.

Záchrana ľudí, Viking Sky, Nórsko
Výletná loď Viking Sky, ktorá pre problémy s motormi prestala fungovať a vlny ju vplyvom silného vetra unášali k pobrežiu, Nórsko, 23. marec 2019. Foto: SITA/AP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom