Everton podľahol ManCity, Chelsea uhrala vonku víťazstvo
West Bromwichu sa napriek dlhej početnej výhode podarilo skorigovať stav zápasu len na 2:3. West Bromwich, 23. augusta, 2015. Foto: SITA/AP

LONDÝN 23. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti Chelsea Londýn zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 3. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League na ihrisku West Bromwichu 3:2. Domáci mohli vyhrávať od 14. minúty, ale James Morrison nepremenil pokutový kop.

Ostatné výsledky 3. kola Premier League:

Gólový účet duelu otvorila až v 20. minúte nová akvizícia Londýnčanov Pedro Rodríguez. O 10 minút zdvojnásobil vedenie „The Blues“ kanonier Diego Costa. Domácim sa podarilo v 35. minúte znížiť gólom Morrisona, ale v 42. minúte vrátil Chelsea dvojgólové vedenie španielsky obranca Cesar Azpilicueta.

Po zmene strán v 54. minúte oslabil hostí kapitán John Terry, ktorý vo vyloženej šanci fauloval venezuelského útočníka Salomóna Rondóna a videl červenú kartu. Domácim sa však napriek dlhej početnej výhode podarilo len skorigovať na 2:3. V 59. min sa druhýkrát v zápase presadil Morrison.

Manchester City zdolal vonku Everton 2:0. O troch bodoch pre hostí rozhodol v 60. minúte krajný obranca Alexander Kolarov. Poisťujúci druhý zásah pridal v 89. minúte francúzsky legionár Samir Nasri. „Citizens“ v novom ročníku Premier League ešte neinkasovali a bez straty bodu vedú ligovú tabuľku.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 3. kola Premier League:

West Bromwich Albion – Chelsea Londýn 2:3 (1:3)

Góly: 35. a 59. J. Morrison – 20. Pedro Rodríguez, 30. D. Costa, 42. Azpilicueta, ČK: 54. Terry (Chelsea)

Everton – Manchester City 0:2 (0:0)

Góly: 60. A. Kolarov, 89. Nasri

Watford – Southampton 0:0

1. Manchester City 3 3 0 0 8:0 9

2. Leicester 3 2 1 0 7:4 7

3.Manchester Utd. 3 2 1 0 2:0 7

4. Crystal Palace 3 2 0 1 6:4 6

5. Liverpool 2 2 0 0 2:0 6