Futbal
Nemecký brankár Marc-Andre ter Stegen chytá strelu Argentínčana Lionela Messiho v prípravnom zápase. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 17. augusta (WEBNOVINY) – V stredajšom medzištátnom prípravnom zápase medzi Nemeckom a Argentínou sa udial v 90. minúte vo frankfurtskej Commerzbank-Arene zaujímavý moment.

Na ihrisko vtrhol neznámy muž, ktorý si chcel podať ruku s hviezdnym Lionelom Messim.

Mladíka chcel najprv zastaviť hlavný rozhodca Jonas Eriksson. Keď však Švéd videl, že muž s desiatkou na chrbte berie celú situáciu s úsmevom na tvári, tak muža nechal, aby si splnil svoj sen.

S dvadsaťpäťročným lídrom reprezentácie „Albicelestes“ si napokon „tľapol“ a vysmiaty opustil za potlesku divákov v sprievode bezpečnostnej služby ihrisko.

Argentínska reprezentácia sa s Nemeckom stretla po prvýkrát od ich vzájomného súboja vo štvrťfinále MS 2010, kde zverenci trénera Joachima Löwa víťazstvom 4:0 vyradili z turnaja dovtedy dobre rozbehnutých zverencov Diega Maradonu.

Nemci však tentoraz nestačili na Juhoameričanov a podľahli im vo Frankfurte 1:3.

Domáci dohrávali zápas s desiatimi hráčmi, pretože brankár Ron-Robert Zieler dostal v 30. minúte za faul v šestnástke červenú kartu. Jeho náhradník Marc-André ter Stegen vzápätí zneškodnil pokutový kop Lionela Messiho.

V závere prvého dejstva si dal „vlastenca“ Sami Khedira a po siedmich minútach druhého polčasu sa strelecky predsa len presadil Messi. V 73. min potom zvýšil na „rozdiel triedy“ Ángel di María a deväť minút pred koncom riadneho hracieho času hlavičkou kozmeticky upravil výsledok Benedikt Höwedes.