Video: Fanúšikovia v Riu opäť bučali, rozplakali medailistu

Bubka
Francúzsky skokan do výšky Renaud Lavillenie po vybučaní od divákov neudržal slzy. Foto: SITA/AP

RIO DE JANEIRO 17. augusta (WebNoviny.sk) – Francúz Renaud Lavillenie zrejme netušil, že počas slávnostného odovzdávania medailí po súťaží žŕdkarov na olympijských hrách v Riu de Janeiro si poplače. Nie však z dojatia, ale ľútosti.

OH 2016

Svetový rekordér Lavillenie sa po skončení olympijského finále verejne posťažoval na správanie brazílskeho publika, ktoré bučalo pri jeho pokusoch. Domácich divákov tým zjavne neumravnil, skôr ešte viac popudil proti sebe. Strieborný Francúz síce neskôr stiahol svoj výrok o najhorších prejavoch divákov od OH 1936, ktoré boli poznačené Hitlerovou propagandou, ale Brazílčania mu nezostali nič dlžní ani počas odovzdávania medailí.

Jeho dekorovanie striebrom opäť sprevádzalo hromadné bučanie tribún. Nepomohli ani gestikulácie zlatého Brazílčana Thiaga Braza da Silvu. Bolo to také nepríjemné, že Lavillenie sa v istom okamihu neudržal a po tvári mu začali stekať slzy. Ako pripomína AP, rozhodne to neboli slzy šťastia z dosiahnutia striebornej medaily. Plačúceho Francúza vzápätí začali utešovať zlatý Brazílčan, ako aj legenda skoku o žrdi, Ukrajinec Sergej Bubka.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro – 12. deň

Dlho som sa držal, ale nakoniec som už nemohol. Očakával som opäť piskot, ale šokovalo ma, aké to bolo znova násilné zo strany divákov. Ak Brazílčania nevedia uznať nikoho okrem svojich športovcov, nemali by organizovať olympijské hry,“ uviedol Lavillenie. Na opakovanú neúctu zo strany domácich fanúšikov zareagoval aj prezident Medzinárodného olympijského výboru Thomas Bach. „Neželám si, aby sa niečo také opakovalo. Bučanie na športovcov je šokujúce a neakceptovateľné správanie na olympijských hrách,“ uviedol Bach.

Po „vybučanom“ slávnostnom dekorovaní žrdkárov hlásateľ na Olympijskom štadióne v Riu vyzval divákov, aby v zostávajúcich súťažiach športovcom prejavovali maximálny rešpekt.

https://www.youtube.com/watch?v=ZFxl1Z93eMc

Bubka
Foto: youtube.com
Samsung_reklama

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Renaud LavillenieSergej BubkaThomas Bach