Jonathan Sigalet, Johan Backlund
Brankár Slovana Johan Backlund a obranca 'belasých' Jonathan Sigalet. Foto: metallurg.ru

PETROHRAD 6. októbra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava utŕžili v pondelkovom súboji Kontinentálneho hokejovej ligy na ľade lídra celej súťaže najvyššiu prehru v tejto sezóne.

O výsledku stretnutia rozhodla už druhá tretina, po ktorej viedli domáci 4:1. Hetrikom sa v drese Petrohradu prezentoval Artemij Panarin a jeden z adeptov na zisk Gagarinovho pohára nakoniec porazil „belasých“ 7:2.

Slovanisti zostali v tabuľke Západnej konferencii na 7. mieste s 18 bodmi. Petrohradu patrí líderská pozícia s 13 víťazstvami zo 14 zápasov. Najbližšie sa zverenci fínskeho trénera Petriho Matikainena predstavia v stredu 8. októbra na ľade Dinama Riga.

VÝSLEDOK:
SKA Petrohrad – HC Slovan Bratislava 7:2 (1:0, 3:1: 3:1)

16:37 – 1:0 A. Panarin (V. Šipačov, J. Dadonov) – presilová hra

22:01 – 2:0 T. Maartensson (R. Červenka, P. Thoresen)

23:35 – 2:1 M. Vondrka (M. Štajnoch)

27:20 – 3:1 A. Panarin (A. Kuteikin, J. Dadonov)

28:37 – 4:1 A. Kadeikin (A. Jermakov)

46:00 – 5:1 R. Červenka – gól z trestného strieľania v oslabení

48:57 – 6:1 A. Panarin (J. Dadonov)

49:13 – 7:1 R. Červenka (P. Thoresen, T. Maartensson)

59:24 – 7:2 A. Šťastný (I. Baranka, M. Bližňák)

Vylúčenia:

09:25 Jimmie Ericsson (SKA) – 2 min. (hákovanie)

12:56 Viktor Tichonov (SKA) – 2 min. (hrubost)

12:56 Ján Brejčák (Slovan) – 2 min. (hrubosť)

15:04 Ján Brejčák (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

38:17 Tony Maartensson (SKA) – 2 min. (držanie)

41:35 Ivan Baranka (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

45:12 Viktor Tichonov (SKA) – 2 min. (podrazenie)

46:00 Kurtis Foster (Slovan) – (hákovanie) – rozhodcovia nariadili trestné strieľanie

51:17 Iľja Kovaľčuk (SKA) – 2 min. (seknutie)

55:33 Kurtis Foster (Slovan) – 2 min. (krosček)

strely na bránu: 27:34, vylúčenia: 5:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodcovia: Gamalej, Gašilov – Golovľov, Lazarev, 11 589 divákov

SKA: Ivannikov – Riasenskij, Chafizulin, Alexandrov, Kutejkin, Chudinov, Jermakov – Tichonov, J. Ericsson, Kovaľčuk – Dadonov, Šipačov, Panarin – Thoresen, Maartensson, Červenka – Ponikarovskij, Ketov, Kadejkin

Slovan: Janus (29. Backlund) – Sersen, Baranka, Štajnoch, Sigalet, J. Brejčák, Starosta, Foster – L. Nagy, Murley, Vondrka – Netík, Surový, Bartovič – Jeglič, Tičar, L. Hudáček – Bližňák, A. Šťastný, Lunter

Zápas v Ľadovom paláci sa hral vo svižnom tempe. Slovan v prvej tretine prestrieľal v pokusoch na bránku domácich 13:10, ale jediný gól dosiahol v 17. min po presilovkovej kombinácii domáci Panarin – 1:0.

Na druhej strane si nádejné strely Tičara, Bartoviča, resp. Nagya miesto v sieti nenašli. Z druhej tretiny ubehli dve minúty a jedna sekunda, keď Slovan inkasoval druhý raz a pomerne nešťastne. Po strele Maartenssona brankár Janus nevedel, kde má puk, a keď ho chcel obranca Starosta skryť pod jeho telom, gólman hostí si ho nechtiac zrazil za svoj chrbát – 2:0.

Odpoveď slovanistov bola tentoraz rýchla. Od gólu ubehlo len 24 sekúnd, keď Vondrka tečoval strelu Štajnocha za Ivannikova – 2:1. V 28. min mal Surový ideálnu príležitosť na vyrovnanie, ale neuspel a z pritútoku Dadonov zvýšil na 3:1. O vyše minútu neskôr bolo už 4:1. Gól strelil Kadejkin a vyhnal Janusa z bránky.

Na strane Slovana síce pribúdali ďalšie šance, ale góly nie. Tie strieľali v tretej tretine opäť domáci hokejista a po dvoch zásahoch Červenku a jednom Panarina stanovili skóre na 7:1. Kozmetickú úpravu konečného výsledku stanovil 36 sekúnd pred koncom Šťastný.

Hlas

(zdroj: hcslovan.sk):

Petri Matikainen (tréner Slovana Bratislava): „Zápas sme začali trošku nervózne, no prežili sme úvod bez inkasovania gólu. Ďalšie minúty prvej tretiny sme hrali veľmi dobre, vytvorili si dostatok gólových príležitostí, stretnutie bolo vyrovnané. V druhej tretine sme dobre kontrolovali hru v útočnom pásme, bohužiaľ, spravili sme zopár chýb, ktoré veľmi efektívne hrajúce SKA využilo – z každej šance dali gól. Nie sme spokojní ako sme odohrali tretiu tretinu. Chceli sme byť aktívni, ale urobili sme chyby, z čoho pramenili ďalšie inkasované góly. Vysoko sme prehrali, no v hre vidím viacero pozitív, na ktorých musíme stavať v nasledujúcich stretnutiach.“