Stanislav Lobotka, Lionel Messi, FC Barcelona
Lionel Messi v drese FC Barcelony vľavo a sprava Stanislav Lobotka z tímu Celta Vigo. Foto: archívne, SITA/AP

MADRID 22. decembra (WebNoviny.sk) -Tím FC Barcelona zvíťazil na vlastnom ihrisku 2:0 nad Celtou Vigo v sobotňajšom zápase 17. kola najvyššej španielskej súťaže La Ligy. Oba góly padli v prvom polčase, za domácich sa presadili Ousmane Dembélé a Lionel Messi. Slovenský reprezentant Róbert Mazáň odohral za Celtu Vigo celé stretnutie, jeho klubový spoluhráč Stanislav Lobotka hral od 46. min.

Futbalisti Atlética Madrid zvíťazili 1:0 nad Espanyolom Barcelona. O jediný gól stretnutia sa v 56. min postaral z pok. kopu francúzsky útočník Antoine Griezmann. V úvodnom stretnutí sobotňajšieho programu Betis Sevilla na domácom trávniku len remizoval s Eibarom 1:1. Sevillčania po prvom polčase viedli 1:0 zásahom Paraguajčana Antonia Sanabriu, po zmene strán vyrovnal z pokutového kopu Fabian Orellana.

La Liga – 17. kolo

• výsledky sobotňajších stretnutí

Betis Sevilla – Eibar 1:1 (1:0)
Góly: 22. Sanabria – 72. Orellana (z pok. kopu)

Atlético Madrid – Espanyol Barcelona 1:0 (0:0)
Gól: 56. Griezmann (z pok. kopu)

FC Barcelona – Celta Vigo 2:0 (2:0)
Góly: 10. Dembele, 45. Messi
Róbert Mazáň odohral celé stretnutie, Stanislav Lobotka (obaja Celta) nastúpil v 46. min

Bilbao – Valladolid 1:1 (1:0)
Góly: 45. Aduriz (z pok. kopu) – 90+. Plano