Martin Škrtel
Martin Škrtel v drese Fenerbahce Istanbul. Foto: archívne, SITA/AP

ISTANBUL 12. februára (WebNoviny.sk) – Po utorkovom meraní síl medzi Fenerbahce Istanbul a Zenitom Petrohrad v prvom stretnutí šestnásťfinále futbalovej Európskej ligy 2018/2019 je bližšie k postupu turecký klub slovenského obrancu Martina Škrtela, ktorý nad ruským družstvom iného reprezentanta SR Róberta Maka triumfoval tesne 1:0.

O víťazstve Turkov rozhodol ešte v prvom polčase gólom Islam Slimani. Hostia mali tesne pred polčasovou prestávkou šancu na vyrovnanie, ale Róbert Mak nepremenil pokutový kop. Odveta je na programe vo štvrtok 21. februára v Petrohrade.

Európska liga 2018/2019

• šestnásťfinále (hrá sa na ovetu):

Fenerbahce Istanbul (Tur.) – Zenit Petrohrad (Rus.) 1:0 (1:0)
Gól: 21. Slimani, rozhodoval: Ruddy Buquet (Fr.)
Martin Škrtel (Fenerbahce) odohral celý zápas – Róbert Mak (Zenit) hral do 85. min, v 43. min nepremenil pokutový kop a v 68. min dostal ŽK