Video: Fico vyzval Sulíka na debatu a odkázal opozícii, že karma je zdarma a lož má krátke nohy

Robert Fico, Richard Sulík
Zľava: Predseda strany Smer-SD Robert Fico a predseda strany SaS Richard Sulík Foto: koláž WBN

BRATISLAVA 4. októbra – (WebNoviny.sk) – Expremiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico zverejnil na sociálnej sieti Facebook video, v ktorom vyzval lídra strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka na debatu do relácie O 5 minút 12, ktorú v nedeľu vysiela RTVS.

„Pán Sulík si dal zaujímavé raňajky s pánom Kočnerom. Ja pozývam pána Sulíka na obed v nedeľu. Nebude sa podávať rezeň, ale pravda,“ povedal Fico s tým, že za pravdu bude bojovať bude bojovať do samého konca, pretože to, čo prezident, opozícia, médiá a aktivisti platení zo zahraničia predviedli na jar, výrazne poškodilo celé Slovensko.

Reakcia šéfa liberálov nenechala na seba dlho. „Zdravím pán Fico. Na rozdiel od Vás som sa nikdy žiadnej debate nevyhýbal a preto Vašu výzvu prijímam. Avšak túto nedeľu som s mojou družkou na dlho plánovanom výlete, chcem veriť, že pochopíte že to kvôli Vám meniť nebudem. Ďalšiu nedeľu diskutujem s Vašim podpredsedom Rašim na Markíze,“ napísal Sulík na Facebooku.

Ponúkol však Ficovi riešenie: „Buď si to vybavte s Rašim a vidíme sa 14.10 na Markíze alebo 21.10 na RTVS,“ napísal Sulík a pridal aj otázky, na ktoré si má Fico pripraviť odpovede.

Sulík sa pýta Fica, prečo ešte stále býva v byte daňového podvodníka Bašternáka. V druhej otázky chce vedieť, prečo polícia pod vedením ministra Kaliňáka dlhodobo neriešila podnikateľa Mariána Kočnera a všetky jeho kauzy zametala pod stôl. A v poslednej ho zaujíma, prečo privatizovali Telekom, keď voličom opakovane sľúbili, že privatizovať nebudú.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard SulíkRobert Fico