NBA
Basketbalisti Golden State Shaun Livingston (34) a Harrison Barnes (40) sa snažia zabrániť J.R. Smithovi (5) z Clevelandu skórovať počas štvrtého zápasu finále NBA, v ktorom Cavaliers na domácej palubovke prehrali 82:103 a séria sa tak za stavu 2:2 sťahuje do Oaklandu. Foto: SITA/AP

CLEVELAND 12. júna (WEBNOVINY) – Golden State Warriors vo štvrtkovom finálovom stretnutí basketbalovej NBA číslo štyri vyrukovali na Cleveland s nízkou zostavou a prinieslo im to úspech. Mužstvo z Oaklandu zvíťazilo presvedčivo 103:82, takže stav série je znova vyrovnaný – 2:2. Piaty diel sotva predvídateľnej zápletky je na programe v nedeľu 14. júna v Oaklande.

Obrazom: Štvrtý finálový zápas NBA

Namiesto pivota Andrewa Boguta sa v otváracej päťke hosťujúcich Warriors objavil vo štvrtok krídelník Andre Iguodala, na Austrálčanov post centra sa posunul Draymond Green. Na perimetri jeden z najlepších obrancov v súťaži Iguodala odohral vyše 39 minút, premenil štyri trojky, doskočil osem lôpt a s 22 bodmi bol vedno so spoluhráčom Stephenom Currym najlepším strelcom tímu.

Finálová séria NBA:

1. zápas: Video: O víťazovi prvého finále NBA rozhodlo až predĺženie

2. zápas: Video: Finále NBA je dramatické, opäť sa hralo predĺženie

3. zápas: Video: Cleveland otočil stav série, vo finále prvýkrát vedie

Cavaliers na celej čiare zlyhali v streľbe spoza trojkového oblúka, keď netrafili do koša až 23 z 27 pokusov, ich celková bilancia z hry tiež nebola oslnivá (29/88). Viedli len v úvode duelu, o sedem bodov 16:9 naposledy v 5. min. Víťazný tím základnej časti však ešte do konca prvej štvrtiny otočil skóre vo svoj prospech a v ďalšom priebehu mal vždy bodovo viac či menej navrch.

„Na zápas sme nastupovali s víťazným imperatívom,“ pripomenul Curry, ktorý predviedol niekoľko skvelých individuálnych akcií a pohotových zakončení. „V útoku sme hrali hrozne. Niekedy to však proste nejde,“ poznamenal James, ktorému v prvom polčase museli ošetrovať tržnú ranu na hlave, keď sa pri páde buchol o kameru.