Finsko norsko
Fín Antti Pihlstrom (vľavo) v súboji o puk s Nórom Niklasom Roestom počas zápasu MS v hokeji 2017. Paríž, 13. máj, 2017. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 13. mája (WebNoviny.sk) – Fínsky hokejový tím na majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku opäť nedokázal získať tri body. V severskom súboji zdolal výber Nórska 3:2 až v predĺžení.

Po prvej tretine bolo skóre prekvapivo v prospech „bielo-červených“ 1:0, keďže v 19. min počas presilovej hry mieril presne Anders Bastiansen.

MS prelink

V druhom dejstve Fíni šliapli na plyn. Najprv vyrovnal v 26. min v početnej výhode Juuso Hietanen a o dve minúty už išli Suomi do vedenia zásluhou Juliusa Honku.

Na tri body im to však napokon nestačilo, keďže 29 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času v hre bez brankára Nóri dotlačili puk za Joonasa Korpisala a nasledovalo predĺženie. V ňom rozhodol Markus Hännikainen, ktorý naskočil na ľad z trestnej lavice a v samostatnom úniku prekonal gólmana Larsa Haugena. Fíni získali do tabuľky B-skupiny 2 body a figurujú na štvrtom mieste. Nóri opäť ulúpili favoritovi aspoň bod a sú v parížskej skupine na piatej priečke.

MS V HOKEJI 2017: B-SKUPINA

• Paríž

Nórsko – Fínsko 2:3 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 – 0:1)
Góly: 19. Bastiansen (Nörstebö), 60. Martinsen (Roest) – 26. Hietanen (S. Aho, V. Lajunen), 29. Honka (Ohtamaa, Hännikainen), 62. Hännikainen (Pyörälä)
Vylúčení: 5:6 na 2. min, navyše Ohtamaa (Fín.) 10 min za útok na hlavu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jeřábek (ČR.), Kubuš (SR) – Deduľa (Bielor.), Otmachov (Rus.), 8108 divákov