Juuso Hietanen
Fínsky obranca Juuso Hietanen prekonáva švajčiarskeho brankára Leonarda Genoniho počas zápasu na MS v hokeji 2017. Paríž, 14. máj 2017. Foto: SITA/AP.

PARÍŽ 14. mája (WebNoviny.sk) – Hráči Fínska otočili zápas na 81. majstrovstvách sveta v hokeji v Kolíne nad Rýnom a Paríži so Švajčiarmi a zvíťazili 3:2 po predĺžení. Nedopustili ďalšie prekvapenie v parížskej B-skupine, akým bola napríklad ich prehra s Francúzmi či sobotné víťazstvo Švajčiarov nad Kanadou.

MS prelink

Skóre stretnutia otvorili Švajčiari, Tanner Richard po návrate z trestnej lavice na ľadovú plochu podržal puk, počkal si na spoluhráčov, našiel Fabricea Herzoga a ten prekonal Joonasa Korpisala vo fínskej bránke. Gólman Columbusu Blue Jackets inkasoval o necelých šesť minút po druhý raz, tentokrát mieril presne obranca Joel Genazzi.

Po tomto zásahu vystriedal Korpisala v bránke Suomi Harri Säteri, ktorého už Helvéti nevedeli prekonať. Fíni ešte do prestávky dokázali znížiť na rozdiel jedného gólu, presilovku využil obranca Juuso Hietanen. Na ďalší puk v sieti si diváci museli počkať po bezgólovej druhej dvadsaťminútovke až do 48. minúty.

Strelu Villeho Lajunena tečoval útočník Mikko Rantanen a vyrovnal stav duelu na 2:2. Obrat hokejistov z „krajiny tisícich jazier“ z 0:2 na 3:2 dokonal v tretej minúte predĺženia ich kapitán Valtteri Filppula. Oboch súperov čaká posledný zápas v skupinovej časti MS v utorok, Švajčiari si zmerajú sily s Čechmi, Fínov čaká Kanada.

MS v hokeji 2017: B-skupina

• Paríž

Švajčiarsko – Fínsko 2:3 po predĺžení (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 5. Herzog (Richard, Untersander), 11. Genazzi (Loeffel) – 20. Hietanen (Savinainen, Aho), 48. Rantanen (Lajunen, Aho), 63. Filppula (Savinainen, Hietanen)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Ambühl (Švajč.) 10 min za úder do oblasti hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Öhlund (Švéd.) – Deďuľa (Biel.), Suchánek (Čes.)