Markus Eisenschmid, Ville Husso
Nemec Markus Eisenschmid prekonáva fínského gólmana Villeho Hussa v predĺžení zápasu na MS v hokeji 2018. Herning, 13. máj 2018. Foto: SITA/AP.

KODAŇ 13. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti nemeckej reprezentácie prekvapivo zvíťazili nad hráčmi Fínska 3:2 po predĺžení v nedeľňajšom stretnutí v Herningu v rámci základnej B-skupiny na 82. majstrovstvách sveta.

Nemci triumfovali v druhom dueli na tohtoročnom svetovom šampionáte, pred Fínmi zdolali iba Kórejskú republiku 6:1. „Suomi“ prehrali svoj druhý zápas na MS 2018, pred Nemcami nestačili na domácich Dánov, ktorým podľahli 2:3.

Skóre stretnutia otvorili fínski hokejisti, už v 3. min sa presadil devätnásťročný talent Eeli Tolvanen. Nemci v II. tretine skóre duelu otočili, v 26. min vyrovnal Frederik Tiffels a v 39. min skóroval Björn Krupp.

„Suomi“ sa podarilo vyrovnať na 2:2 dve minúty pred koncom riadnej hracej doby, v presilovej hre sa strelecky presadil gól druhý najproduktívnejší hráč turnaja Sebastian Aho. Duel dospel do predĺženia, v ktorom uspeli nemeckí hokejisti. Víťazný gól strelil po 120 sekundách Markus Eisenschmid.

Fíni odohrajú posledný duel v rámci základnej B-skupiny v utorok o 12.15 h proti USA, Nemci sa v rovnaký deň stretnú o 16.15 h s Kanadou.

MS v hokeji 2018 (B-skupina)

• Herning

Nemecko – Fínsko 3:2 po predĺžení (0:1, 2:0, 0:1 – 1:0)
Góly: 26. F. Tiffels (Y. Seidenberg, Michaelis), 39. Krupp (Hager, Eisenschmid), 62. Eisenschmid (Kahun) – 3. Tolvanen (Riikola), 58. Aho (Mikael Granlund, Teräväinen)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gouin (Kan.), Hribik (ČR) – Fluri (Švaj.), Lazarev (Rus.), 5 077 divákov