Sassuolo, Fiorentina
Hráč Sassuola Rogerio (vľavo) a Gerson Santos de Siilva z Fiorentiny počas zápasu Serie A. Foto: SITA/AP

RÍM 9. decembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti AC Miláno remizovali v nedeľňajšom stretnutí 15. kola najvyššej talianskej súťaže s hosťujúcim FC Turín 0:0. V prvom polčase „rosonerri“ za svojim súperom zaostávali a mali šťastie, že Andrea Belotti z dvoch dobrých pozícii minul bránku.

Po zmene strán diváci na San Sire nevideli veľa šancí, a tak bolo bezgólové skóre logickým vyústením duelu. AC Miláno naďalej figuruje na štvrtom mieste tabuľky s trojbodovým mankom na mestského rivala Inter. FC Turín v tejto sezóne vonku ešte neprehral a patrí mu priebežná šiesta priečka.

Družstvo Sassuola remizovalo s Fiorentinou 3:3 v nedeľňajšom stretnutí 15. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže. Všetky góly pritom padli až v záverečnej polhodine. Ešte tri minúty pred koncom riadneho hracieho času sa zdalo, že domáci si idú bezpečne po tri body, keď viedli 3:1.

Lenže vtedy dostal striedajúci Filip Djuričič červenú kartu za nešportové správanie a „fialoví“ o dve minúty znížili gólom Marca Benassiho.

V nadstavenom čase musel predčasne opustiť ihrisko po druhej žltej karte aj hosťujúci Nikola Milenkovič, no Fiorentina aj tak stihla vyrovnať. Postaral sa o to v siedmej minúte nadstaveného času Kevin Mirallas. Slovák Dávid Hancko z Fiorentiny sledoval duel z lavičky.

Iný slovenský hráč Samuel Mráz tiež iba sledoval úspešné počínanie svojho Empoli v dôležitom súboji o záchranu s Bolognou. O víťazstve 2:1 rozhodol desať minút pred koncom Antonio La Gumina.

Serie A 2018/2019

• 15. kolo

Sassuolo – Fiorentina 3:3 (0:0)
Góly: 63. Duncan, 68. Babacar, 80. Sensi – 70. G. Simeone, 89. Benassi, 90.+ Mirallas, ČK: 87. Djuričič – 90.+ Milenkovič