Mauri Icardi
Mauro Icardi v drese Interu Miláno. Foto: archívne, SITA/AP.

RÍM 22. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalisti Fiorentiny zvíťazili v divokom sobotňajšom stretnutí 33. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A doma nad Interom Miláno 5:4.

Domáci sa dostali do vedenia v 23. min po zásahu Vecina, ale ešte do prestávky hostia otočili skóre po trefách Perišiča a Icardiho. Po zmene strán sa domáci nadýchli k veľkému obratu, hoci Bernardeschi v 52. min nepremenil pokutový kop.

V rozpätí siedmich minút sa od 63. min presadili Astori, Vecino a Babacar a razom Fiorentina viedla 4:2. Navyše, v 79. min Babacar upravil na 5:2 a zdalo sa, že domáci v pohode dokráčajú k víťazstvu. V závere sa však ešte pripomenul Icardi, ktorý strelil dva góly a dosiahol hetrik.

Serie A – 33. kolo

Atalanta Bergamo – Bologna 3:2 (2:1)
Góly: 3. Conti, 14. Freuler, 75. Caldara – 16. Destro, 64. Di Francesco

Fiorentina – Inter Miláno 5:4 (1:2)
Góly: 23. a 64. Vecino, 63. Astori, 70. a 79. Babacar – 29. Perišič, 34., 88. a 90.+ Icardi

1. Juventus 32 26 2 4 64:20 80
2. AS Rím 32 23 3 6 70:27 72
3. Neapol 32 21 7 4 75:33 70
4. Atalanta 33 19 6 8 56:37 63
5. Lazio Rím 32 18 7 7 54:36 61
6. AC Miláno 32 17 7 8 49:35 58
7. Inter Miláno 33 17 5 11 63:42 56
8. Fiorentina 33 15 10 8 55:45 55