NHL, Florida Panthers, Vincent Trocheck
Hráč Florida Panthers Vincent Trocheck dáva gól do bránky Washingtonu Capitals počas ich zápasu v NHL. 19. október 2018 Foto: SITA/AP
  • aktualizované 20. októbra, 10:17

NEW YORK 20. októbra (WebNoviny.sk) – V troch piatkových stretnutiach zámorskej NHL sa nepredstavil žiadny slovenský hokejista a víťazstvá si v nich pripísali výlučne hostia. Minulosezónny držiteľ Stanleyho pohára Washington doma podľahol Floride až po samostatných nájazdoch.

Capitals po úvodnom dejstve prehrávali už 1:4, ale v neskoršom priebehu sa dokázali vrátiť do stretnutia a v 59. min si zásahom Švéda Nicklasa Bäckströma vynútili predĺženie. V nájazdoch mali viac šťastia „panteri“ z Floridy, ktorí napokon získali premiérový triumf v novej sezóne „profiligy“.

Suter dosiahol métu 500 bodov

Rozhodujúci nájazd premenil Jonathan Huberdeau, ktorý rovnako ako Vincent Trocheck v zápase zaznamenal bilanciu 1+2. „Je to veľká úľava. V každom zápase sme boli tak blízko k víťazstvu, konečne sa nám to podarilo. Teraz sa pokúsime získať ďalšie,“ povedal podľa webu NHL.com hrdina Floridy Huberdeau.

V Dallase sa všetko podstatné udialo až v tretej tretine. Na jej začiatku prekonal Jason Spezza brankára Minnesoty Devana Dubnyka. Potom však zabrali zadáci z prvej formácie hostí Matt Dumba a Ryan Suter. Druhý menovaný ako 11. obranca narodený v USA dosiahol métu 500 bodov.

Víťaznú poistku pre „Wild“ pridal v 59. min gólom do prázdnej bránky skúsený útočník Zach Parise. Pre Sutera to bol špecifický zápas. Na ľade Dallasu nastúpil prvýkrát od 31. marca, keď v dueli proti „hviezdam“ utrpel zlomeninu pravého členka. „Dúfajme, že teraz už môžem celú záležitosť uzavrieť a pohnem sa ďalej,“ skonštatoval Suter.

Mužstvo zmenilo prístup

Tréner Dallasu Jim Montgomery bol sklamaný, ako jeho mužstvo po strelenom góle zmenilo prístup. „Akonáhle sme sa ujali vedenia, prestali sme hrať. Začali sme brániť výsledok, nedobiedzali sme na puk a z našej hry sa vytratila organizácia. Bolo to frustrujúce,“ povedal 49-ročný kouč.

„Ani po inkasovanom góle sme neubrali nohu z plynu a v poslednej desaťminútovke to konečne prišlo,“ nadviazal Montgomeryho náprotivok z lavičky Minnesoty Bruce Boudreau.

Sumáre NHL

• piatok:

Washington – Florida 5:6 po sam. nájazdoch (1:4, 3:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 16. Carlson (Eller, Kempný), 22. Connolly (Vrána, Djoos), 29. Vrána (Eller, Connolly), 34. Smith-Pelly (Niskanen, Kuznecov), 59. Bäckström (Eller, Kuznecov) – 11. Trocheck (Huberdeau, Petrovic), 16. Dadonov (Barkov, Trocheck), 17. Sceviour (Huberdeau, Trocheck), 19. McCann (Malgin, Yandle), 40. Huberdeau (Dadonov, Hoffman), rozh. sam. nájazd Huberdeau

Dallas – Minnesota 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Góly: 41. Spezza (Heiskanen, Shore) – 50. Dumba (Mikael Granlund, Parise), 53. Suter (E. Staal, Zucker), 59. Parise (Suter)

Calgary – Nashville 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Góly: 19. Lindholm (Gaudreau, Giordano), 33. M. Tkachuk (Lindholm, Giordano), 43. Bennett (D. Ryan, Stone) – 1. Johansen (F. Forsberg, Ellis), 25. C. Smith (Turris, Fiala), 35. Fiala (Ellis, Turris), 47. Rinaldo (Y. Weber), 60. F. Forsberg