Nedeľňajšie zápasy na MS vo futbale
Francúz Paul Pogba v súboji s honduraským futbalistom Rogerom Espinozom počas nedeľňajšieho zápasu E-skupiny na svetovom šampionáte v Brazílii. Foto: SITA/AP

PORTO ALEGRE 15. júna (WEBNOVINY) – Futbalisti Francúzska zvíťazili nad hráčmi Hondurasu 3:0 v nedeľňajšom zápase E-skupiny na XX. majstrovstvách sveta v brazílskom meste Porto Alegre.

Všetko o MS vo futbale nájdete

—-> TU

Úvodný gól na Estádio Beira-Rio strelil v 45. min z pokutového kopu Karim Benzema, keď potrestal faul Wilsona Palaciosa na Paula Pogbu. Rozhodca Ricci navyše Palaciosa po druhej žltej a následnej červenej karte vylúčil. Tri minúty po zmene strán skórovali Francúzi druhýkrát – vlastný gól si dal brankár Hondurasu Noel Valladares, po strele Benzemu do žrde sa od neho lopta odrazila za bránkovú čiaru. Víťazstvo krajiny „galského kohúta“ spečatil v 72. min svojím druhým gólom Benzema.

Obrazom: Nedeľňajšie zápasy na MS vo futbale

Francúzi sa po víťazstve dostali na čelo tabuľkového poradia „éčka“ pred Švajčiarov, ktorí v nedeľu zdolali Ekvádorčanov 2:1.

E-skupina:
Francúzsko – Honduras 3:0 (1:0)

Góly: 45. a 72. Benzema (prvý z pok. kopu), 48. Valladares (vlastný), ŽK: 7. Evra, 28. Pogba, 45. Cabaye – 28. W. Palacios, 53. Ó. García, 83. L. Garrido, ČK: 43. W. Palacios (Honduras) po druhej ŽK, rozhodovali: Ricci – De Carvalho, Van Gasse (všetci Braz.)

Francúzsko: Lloris – Debuchy, Varane, Sakho, Evra – Pogba (57. M. Sissoko), Cabaye (65. Mavuba), Matuidi – Valbuena (78. Giroud), Benzema, Griezmann

Honduras: Valladares – Beckeles, Bernárdez (46. O. Chávez), Figueroa, Izaguirre – Najar (58. Claros), L. Garrido, W. Palacios, R. Espinoza – Bengtson (46. Ó. García), Costly

Tabuľka E-skupiny:

1. Francúzsko 1 1 0 0 3:0 3

2. Švajčiarsko 1 1 0 0 2:1 3

3. Ekvádor 1 0 0 1 1:2 0

4. Honduras 1 0 0 1 0:3 0

I. polčas

Francúzi boli od úvodného výkopu duelu aktívnejší, z čoho rezultovali fauly hráčov Hondurasu. V úvodnej polovici prvej časti hry visel gól v sieti Hondurasu dvakrát visel na vlásku, Matuidi aj Griezmann opečiatkovali brvno súperovej bránky. V 24. min Benzema hlavičkoval po centri Valbuenu nad svätyňu súpera.

Kľúčovým momentom prvého polčasu bol faul Palaciosa na Pogbu v 43. min, po ktorom nasledovalo vylúčenie honduraského stredopoliara a Benzemov premenený pokutový kop – 1:0.

II. polčas

Tri minúty po zmene strán upokojil Francúzov druhý gól. Benzema síce loptu do bránky nedostal, ale pomohol mu brankár Valladares, od ktorého sa lopta odrazila za čiaru a zverenci trénera Didiera Deschampsa vyhrávali o dva góly – 2:0.

V 55. min mal veľkú šancu opäť útočník Realu Madrid Benzema, tentoraz v súboji s gólmanom Hondurasu neuspel. O deväť minút neskôr nepremenil na gól strelu z výhodnej pozície Matuidi, ale v 72. min sa Francúzi dočkali tretí raz – aktívny Benzema prudkou strelou zvnútra šestnástky upravil skóre na konečných 3:0.

Didier Deschamps (tréner Francúzska): „Vyhrať na majstrovstvách sveta 3:0 nikdy nie je maličkosť. Hráči by si mali vychutnať tento pocit, pretože nejestvuje nič krajšie. Teší ma, že sme hrali pekný futbal, čo je pozitívny signál do ďalšieho diania na turnaji.“

Luis Suárez (tréner Hondurasu): „Myslím si, že Francúzi hrali lepšie než my, čiže nehľadám nijaké výhovorky. Sú určité veci, ktoré do budúcnosti musíme zlepšiť. Je náročné hrať o jedného muža menej, najmä proti takto veľmi dobre organizovanému tímu.“