Trencin - jehuda
Futbalisti Trenčína končia v pohárovej Európe po prehre s Jehodu Tel Aviv. Foto: SITA/Martin Medňanský

PETAH TIKVA 20. júla (WebNoviny.sk) – Futbalisti AS Trenčín nepostúpili do 3. predkola Európskej ligy 2017/2018 a rozlúčili sa s účinkovaním v pohárovej Európe.

Trenčania v Petah Tikve prehrali 0:2 s tímom izraelského klubu Bnei Jehuda Tel Aviv vo štvrtkovej odvete 2. predkola. V minulotýždňovom prvom meraní síl v Myjave sa zrodila remíza 1:1. O domáce víťazstvo Bnei Jehuda sa gólmi v druhom polčase postarali Mavis Tchibota a Juval Aškenazi.

Trenčanov pri protiútokoch podržal Chovan

Zverenci Martina Ševelu boli v úvodnej štyridsaťpäťminútovke jednoznačne aktívnejší; najväčšiu príležitosť na skórovanie mal Paur, tesne pred prestávkou však z desiatich metrov netrafil medzi tri žrde. Päť minút po zmene strán domáci z ničoho nič otvorili skóre, konžský krídelník Tchibota sa uvoľnil v šestnástke a obstrelil Chovana. Trenčín naďalej musel skórovať, v takom prípade by duel išiel do predĺženia.

Krátko po inkasovanom góle sa o to pokúsili Mance hlavou a striedajúci Čatakovič strelou z diaľky. Trenčanov pri protiútokoch trikrát podržal Chovan, najmä jeho dva zákroky proti Valskisovi spĺňali najvyššie kritériá – raz po nájazde a raz po hlavičke zblízka. Medzitým mohol zmazať manko striedajúci Gong, no jeho lob skončil tesne nad brvnom. Trenčania márne búšili do súpera, keď päť minút pred koncom po protiútoku inkasovali od Aškenaziho, o postupujúcom mužstve bolo rozhodnuté.

Jehudu čaká Zenit Petrohrad

Bnei Jehuda Tel Aviv nastúpi v 3. predkole proti ruskému Zenitu Petrohrad. Prvý zápas 3. predkola odohrajú 27. júla, odvetu 3. augusta. Na postupujúcich z 3. predkola ešte čaká pred bránami skupinovej fázy Európskej ligy dvojzápas play-off (prvé zápasy 17. augusta, odvety 24. augusta).

EURÓPSKA LIGA – 2. PREDKOLO

Bnei Jehuda Tel Aviv (Izr.) – AS Trenčín (SR) 2:0 (0:0), hralo sa v Petah Tikve – prvý zápas 1:1, do 3. predkola postúpil Bnei Jehuda
Góly: 50. Tchibota, 85. Aškenazi, ŽK: 72. Gordana (Bnei Jehuda), rozhodoval: Musial (Poľ.)

Zostava Trenčína: A. Chovan – R. Klooster, Kleščík, Skovajsa, K. Julien (55. H. Gong) – Ubbink, El Mahdioui, Paur – Kvocera (55. Čatakovič), Antonio Mance, Beridze (88. M. Klooster)

Hlasy (zdroj: AS Trenčín):

Martin Ševela (tréner Trenčína): „Pokiaľ ide o zápas, som, samozrejme, nespokojný s výsledkom, ktorý sme dosiahli, pretože nás to vyradilo z ďalších bojov. Na druhej strane, musím pochváliť chlapcov za túžbu, s ktorou išli do zápasu. Chceli sme ísť ďalej, mali sme motiváciu zahrať si proti veľkoklubu, akým je Zenit Petrohrad; nebolo nám však súdené skórovať. Chceli sme byť silní na lopte a po strate napádať súpera, to sa nám darilo. Problém bolo to, že sme nepreukázali kvalitu v priestore 25 – 30 metrov od súperovej bránky, a preto sme nestrelili góly. Nebolo to jednoduché, súper bol kompaktný a dobrý v defenzíve. Takéto zápasy však náš tím môžu posúvať ďalej. Po strelenom góle súpera sme išli na troch obrancov, pridali sme útočníka. Utvorili sme si tlak, no nestrelili sme vytúžený gól. Za stavu 0:1 sme nemali čo stratiť, išli sme do rizika. Za naším chrbtom však už bolo viac miesta, súper to využil, skóroval opäť a bolo po zápase. Gratulujem súperovi k postupu, želám mu veľa šťastia proti európskemu top mužstvu. Pre nás sa európska cesta končí, potrebujeme sa dať do poriadku, pretože v nedeľu odštartujeme novú sezónu. Som presvedčený, že toto mužstvo bude silnejšie než v minulom ročníku a dosiahneme veľké úspechy.“

Adrián Chovan (brankár Trenčína): „Je to veľmi smutné. Zo slovenských klubov postúpil ďalej len Ružomberok. Veľmi nás to mrzí. Boli sme málo nebezpeční vpredu, to musíme zlepšiť. Keď sa nám to podarilo, prišla nepresná prihrávka. Od zajtra musíme myslieť na súpera, ktorý nás v lige čaká v nedeľu. Začína sa nová súťaž, v ktorej chceme dominovať a byť úspešní.“

Lukáš Skovajsa (obranca Trenčína): „Je to pre nás obrovské sklamanie, chceli sme zvíťaziť a ísť ďalej. Nepodarilo sa nám to, sme smutní. Vedeli sme, že budú kompaktní v obrane, snažili sme sa rýchlo prenášať ťažisko a hľadať uličky. Utvorili sme si však málo šancí a neboli sme efektívni. Keď dali gól na 1:0, dalo sa s tým niečo robiť, no gól na 2:0 nás zaklincoval. Teraz ešte cítime obrovské sklamanie, že sme vypadli, blíži sa však zápas v lige. Musíme dobre zregenerovať, aby sme zvíťazili.“

Peter Kleščík (obranca a kapitán Trenčína): „Je to sklamanie; myslím si, že súper bol hrateľný. Žiaľ, neskórovali sme. Chýbala nám väčšia individuálna kvalita, moment prekvapenia. Súper nás potrestal z prvej príležitosti. Potom sme to otvorili a oni chodili do brejkov, podržal nás Aďo Chovan. Škoda Kubovej šance; ak by sa nám podarilo streliť gól na 1:0, oni by to museli otvoriť a bolo by to iné. Mrzí to aj preto, že ten súper od nás nebol lepší, čo sme mohli vidieť doma aj tu. To mrzí ešte viac než to, že sme mohli hrať proti Zenitu Petrohrad.“