Patric Hörnqvist
Útočník Pittsburghu Penguins Patric Hörnqvist v súboji s hráčmi Islanders počas stredajšieho zápasu NHL. New York, 30. november 2016. Foto: SITA/AP

NEW YORK 1. decembra (WebNovinz.sk) – Dvoma gólmi v rozpätí iba troch sekúnd sa hokejisti New Yorku Islanders postarali o vyrovnanie rekordu NHL. Tak rýchlo skórovali po sebe predtým iba St. Louis Eagles už v marci 1935 a Minnesota Wild v januári 2004.

Halák opäť nechytal

„Ostrovania“ v stredu proti Pittsburghu premárnili náskok 3:0 po dvoch tretinách, keď obhajcovia Stanleyho pohára v 54. min vyrovnali, ale v záverečnej minúte duelu Anders Lee v čase 59:33 prinavrátil domácim vedenie a tri sekundy po ňom ho gólom do prázdnej bránky poistil Nikolaj Kuľomin. „Veľké víťazstvo, ale mužstvo v tretej tretine nesmie prísť o trojgólový náskok,“ upozornil autor druhého gólu domácich Jason Chimera.

Jaroslav Halák opäť nechytal, Thomas Greiss sa na víťazstve 5:3 podieľal 31 úspešnými zákrokmi. Islanders sú napriek druhému plnému bodovému zisku po sebe stále na poslednej priečke vo Východnej konferencii. „Čo si ako tréner želám, je vidieť hráčov v predbránkovom priestore. Jason Chimera tam šiel, Casey Cizikas tam šiel, Anders Lee tam šiel. Odtiaľ v tejto lige padajú góly,“ potešilo kouča Jacka Capuana.

Shutout Johnsona, Budaj dostal tri góly

Calgary spravilo s Torontom skutočne bleskový proces. Flames už v 49. sekunde viedli 2:0, keď sa presadili Freddie Hamilton a Kris Versteeg. V klubovej histórii dali „plamene“ dva góly v úvodnej minúte duelu prvý raz od marca 1987.

Na 3:0 potom v 16. min zvýšil Matt Stajan a v Scotiabank Saddledome odvtedy nepadol nijaký gól aj preto, že domáci gólman Chad Johnson nepustil za svoj chrbát ani jeden z 39 súperových pokusov a dosiahol tretí shutout v ročníku. „Vyžaruje z neho pokoj. To je jeho spôsob hry, chytá fenomenálne,“ povedal o ňom spoluhráč Freddie Hamilton. Martin Marinčin za hostí opäť nenastúpil, a tak stále platí, že 24-ročný slovenský obranca bol naposledy v akcii 23. novembra.

Útočník Marián Gáborík z tímu Los Angeles Kings dosiahol vo svojom druhom zápase ročníka prvý kanadský bod. V stredajšom súboji proti San Jose sa asistenciou podieľal na presilovkovom góle Dustina Browna, ktorým „králi“ znížili na 1:3, napokon podľahli 1:4 a ich víťazná séria sa zastavila po piatich dueloch. Gáborík vynechal úvodných 21 stretnutí sezóny pre zlomeninu nohy. Peter Budaj inkasoval trikrát z 23 striel, posledný gól Sharks dosiahol Logan Couture do prázdnej bránky.

Sumáre:
New York Islanders – Pittsburgh 5:3 (1:0, 2:0, 2:3)

Góly: 20. J. Boychuk (Bailey, Nelson), 23. Chimera (Mayfield, Beauvillier), 38. Cizikas (Mayfield, Ladd), 60. Lee (Hickey, J. Boychuk), 60. Kuľomin (Cizikas) – 41. Sheary (Hörnqvist, Crosby), 51. J. Schultz (I. Cole), 54. Malkin (Dumoulin, Crosby)

Viac k osobe Jaroslav HalákKris VersteegMarián GáboríkMartin MarinčinNikolaj KuľominPeter Budaj