Video: Gajdoš a Pellegrini pozdravili vojakov v Afganistane, Vianoce si pripomenú slovenským jedlom

Peter Pellegrini, Peter Gajdoš
Zľava: Slovenský premiér Peter Pellegrini a minister obrany Peter Gajdoš na návšteve zahraničnej misie slovenských vojakov v Afganistane. 21. december 2018 Reprofoto: www.youtube.com

BRATISLAVA 21. decembra (WebNoviny.sk) – Minister obrany SR Peter Gajdoš a zástupca náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Josef Pokorný sa v piatok  spojili s profesionálnymi vojakmi, ktorí budú počas sviatkov plniť úlohy v zahraničí v rámci operácií medzinárodného krízového manažmentu. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková.

„Profesionálni vojaci potvrdzujú to, že aj naše malé Slovensko môže vďaka ich úsiliu, nasadeniu, ale aj zodpovednému prístupu a kvalitnej práci pomáhať v krízových oblastiach po celom svete, za čom im patrí naša úcta a poďakovanie,“ povedal v tejto súvislosti Gajdoš.

„Som veľmi rád, že ich aj takýmto spôsobom môžeme podporiť a zároveň ich utvrdiť v tom, že si ich prácu skutočne vážime,“ dodal.

Velitelia slovenských kontingentov podľa Capákovej informovali šéfa rezortu obrany o plnení úloh v misiách o operáciách medzinárodného krízového manažmentu počas roka a potvrdili, že aj v nasledujúcom roku budú plniť svoje úlohy. Vianočné sviatky si v zahraničí pripomenú typickými jedlami zo Slovenska.

V zahraničných operáciách a misiách v rámci medzinárodného krízového manažmentu v súčasnosti podľa rezortu obrany pôsobí 482 slovenských profesionálnych vojakov. Celkovo sa ich v zahraničí v priebehu rokov vystriedalo už viac ako 18 600.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Danka CapákováPeter Gajdoš
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SR