Kevin Durant, Kentavious Caldwell Pope
Kentavious Caldwell-Pope z Los Angels Lakers bráni jednu z hviezd Golden State Kevina Duranta počas stredajšieho zápasu NBA, v ktorom Warriors na domácej palubovke zvíťazili 117:106. Oakland, 14. marec 2018. Foto: SITA/AP.

NEW YORK 15. marca (WebNoviny.sk) – Basketbalisti úradujúceho šampióna Golden State si na vlastnej palubovke poradili v kalifornskom derby s Los Angeles Lakers 117:106 v stredajšom stretnutí severoamerickej NBA. Warriors uspeli aj bez svojej zranenej hviezdy Stephena Curryho. Tomu zabránil osláviť 30. narodeniny pod košmi dochrámaný členok.

Durant najlepším strelcom Warriors

Nahradil ho Kevin Durant, ktorému sa v ostatnom čase darí, v uplynulých troch zápasoch mal skvelý priemer 38,7 bodu. V stredu síce nazbieral iba 26 bodov, ale stačilo mu to na honor najlepšieho strelca duelu. Golden State zvíťazil na Lakers siedmykrát po sebe. Mužstvo z Oaklandu si už skôr tento týždeň zaistilo miestenku v play-off, šiestu v rade.

Vo vyraďovacej časti nebude chýbať ani Boston, ktorý v stredu podľahol Washingtonu 124:125 po dvojnásobnom predĺžení. Celtics v prvom polčase viedli aj o 20 bodov, po zmene strán však postupne stratili dych a umožnili Wizards vyrovnať. Hosťom výrazne pomohol Bradley Beal s 34 bodmi. „Tento zápas otestoval náš charakter. Do druhého polčasu sme nastúpili s oveľa väčším odhodlaním. Chválim spoluhráčov, odviedli dobrú prácu,“ povedal Beal.

Antetokunmpo sa blysol 38 bodmi

V domácom drese chýbala dvojica opôr Kyrie Irving, ktorého trápi koleno, a chorý Al Horford. Ich streleckú potenciu zastúpil Marcus Morris s 31 bodmi. „Mali sme šancu zvíťaziť, nevyužili sme ju. V závere som spravil chybu, ponúkol som súperovi loptu a ten skóroval a vyrovnal, bola to moja chyba,“ uviedol Morris.

Milwaukee nestačilo na triumf ani dobrý výkon Giannisa Antetokunmpa, ktorý sa blysol 38 bodmi a 10 doskokmi. Bucks však prehrali v Orlande 117:126.

Vydarený večer má za sebou aj domáci Jonathon Simmons. Skóroval 35 bodov – jeho kariérne maximum. Milwaukee prehralo siedmy z ostatných desiatich duelov a komplikuje si snahu o postup do play-off, v tabuľke Východnej konferencie figuruje na siedmom mieste.

Sumáre NBA

• streda

Orlando – Milwaukee 126:117 (36:20, 25:32, 30:28, 35:37)
Najviac bodov: J. Simmons 35 (7 trojok), Augustin 32 (6 trojok), Vučevič 22 – Antetokunmpo 38 (10 doskokov), Middleton 22, Bledsoe 20

Boston – Washington 124:125 po dvojnásobnom predĺžení (37:23, 22:29, 21:29, 26:25 – 9:9, 10:9)
Najviac bodov: Marcus Morris 31, Rozier 21, Tatum 19 – Bradley Beal 34, Markieff Morrsi 20, Porter 18 (11 doskokov)

Sacramento – Miami 123:119 po predĺžení (24:31, 35:21, 32:27, 20:32 – 12:8)
Najviac bodov: Hield 24, Randolph 22, Fox 20 – Dragič 33, Ellington 22 (6 trojok), J. Johnson 18 (10 doskokov)

Golden State – Los Angeles Lakers 117:106 (26:23, 29:32, 34:27, 28:24)
Najviac bodov: Durant 26, N. Young 18, Casspi 15 – Randle 22 (10 doskokov), B. Lopez a I. Thomas (5 trojok) po 20