Stephen Curry, Golden State Warriors, play-off NBA
1
Stephen Curry z Golden State Warriors po druhom finále Západnej konferencie play-off NBA, v ktorom nastrieľal 37 bodov a jeho tím na domácej palubovke nad Portlandom Trail Blazers zvíťazil 114:111. Oakland, 16. máj 2019. Foto: SITA/AP:

OAKLAND 17. mája (WebNoviny.sk) – Basketbalisti Golden State zvládli aj druhý zápas finále Západnej konferencie NBA. Warriors vo štvrtok na vlastnej palubovke zdolali Portland 114:111 a v sérii vedú 2:0.

Domáci po prvom polčase prehrávali o 15 bodov, manko zmazali hneď v tretej štvrtine a minútu pred koncom duelu dal Kevon Looney rozhodujúci kôš na 112:111. Najlepším strelcom domácich bol Stephen Curry s 37 bodmi, bol to pre neho tretí zápas v sérii s minimálne 30 bodmi.

„Dnes sme ťažili zo skúseností, v tíme máme chlapcov, ktorí sa len tak nevzdávajú,“ povedal domáci univerzál Draymond Green, autor 16 bodov, 10 doskokov a 5 blokov. „Doslova nám ukradli víťazstvo, ale zaslúžili si ho. Doma musíme vyrukovať s rovnakou energiou. Chápeme, že sme po 19 rokoch po prvý raz vo finále konferencie,“ komentoval hosťujúci rozohrávač CJ McCollum, ktorý sa prezentoval 22 bodmi.

V zostave Golden State znovu chýbal hviezdny krídelník Kevin Durant pre zranenie lýtka a tímu nebude k dispozícii ani v nasledujúcich dvoch stretnutiach na ihrisku súpera. Tretí zápas je na programe v sobotu v Portlande.

Play-off NBA – finále konferencií- 2. zápas

• štvrtok

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Golden State – Portland 114:111 (29:31, 21:34, 39:24, 25:22) – stav série 2:0
Najviac bodov: Stephen Curry 37, K. Thompson 24, Draymond Green 16 (10 doskokov, 5 blokov) – Lillard 23 (10 asistencií, 5 trojok), McCollum 22, Seth Curry 16

K téme

Video: Golden State postúpil do finále konferencie NBA, proti Houstonu ich potiahol Curry Video: Golden State má mečbal v ostro sledovanej sérii, Boston v play-off NBA dohral

Premiér Johnson má len pár dní na to, aby predložil Európskej únii svoje plány pre brexit Na celom Slovensku hrozí prízemný mráz, na hrebeňoch Tatier môže napadnúť čerstvý sneh Zamieša Orbán karty v tábore slovenských Maďarov? Slovan Bratislava hral proti tureckému tímu iba raz, Besiktas je podľa Šporara veľká výzva Konflikt záujmov? Kiskov človek dosadil za hlavného architekta muža, ktorý vlastní architektonickú firmu