Perreault, Armia, Talbot, Sekera
Obranca "olejárov" Andrej Sekera (2) počas stredajšieho zápasu NHL, v ktorom jeho tím podľahol Winnipegu 3:4. Winnipeg, 27. december 2017. Foto: John Woods/The Canadian Press via AP.

BOSTON 28. decembra (WebNoviny.sk) – Jaroslav Halák mal výrazný podiel na triumfe hokejistov New Yorku Islanders nad Buffalom Sabres 3:2 po predĺžení po Vianociach v NHL.

Slovenský brankár pustil za svoj chrbát len dva z 37 streleckých pokusov hosťujúcich hráčov a stal sa treťou hviezdou zápasu.

V 37. sekunde predĺženia Halák chytil Evanderovi Kaneovi tutovku, keď jeho pokus z dobrej pozície vyrazil ramenom. Vzápätí domáci útočník Matthew Barzal rozhodol strelou pomedzi betóny Robina Lehnera.

Tavares si predĺžil bodovú sériu

Nováčik v drese Islanders Barzal skóroval už po trinásty raz v sezóne a natiahol produktívnu sériu na 9 zápasov, kapitán „ostrovanov“ John Tavares si dvoma asistenciami predĺžil bodovú šnúru na 8 stretnutí.

„Ostrovanom“ patrí v tabuľke Východnej konferencie ôsma priečka a teda pozícia s voľnou kartou pre play-off a trojbodovým náskokom pred Carolinou Hurricanes. Halák v 22. zápase v sezóne (20. štart od začiatku) dosiahol 11. víťazstvo a v priemere inkasovaných gólov sa dostal pod číslo 3 (2,96).

„Musíme zbierať body a šplhať sa po rebríku. Snažíme sa oddeliť od konkurentov,“ prezradil Jaroslav Halák podľa webu NHL. „Jaro podal neskutočný výkon. Predviedol niekoľko ozaj veľkých zákrokov a tiež dobre kontroloval odrazené puky. Bol naším veliteľom v tomto stretnutí,“ nadchýnal sa tréner Islanders Doug Weight na klubovom webe.

„Na tomto víťazstve má obrovský podiel. Niekoľkokrát aj mňa zachránil,“ pochválil Haláka spoluhráč Josh Bailey, ktorého gól 1:09 min pred koncom tretej tretiny znamenal predĺženie.

Boston jednoznačne zdolal Ottawu

Hokejisti Bostonu Bruins s kapitánom Zdenom Chárom triumfovali na domácom ľade nad hráčmi Ottawy Senators jednoznačne 5:1.

Slovenský bek odohral 18:10 min a pripísal si jeden mínusový bod, 2 bodyčeky a zablokoval 2 strelecké pokusy súpera. Dva góly a asistencia – to je vizitka Rileya Nasha, ktorý tým pomohol Bostonu k piatemu víťazstvu po sebe. Hráči Sens nebodovali vo štvrtom stretnutí v sérii.

„Momentálne nehráme na takej úrovni, na akú sme zvyknutí a myslím si, že to všetci vedia. Nepoznám príčinu, prečo sa tak deje. Musíme hrať oveľa lepšie, najmä v úvode zápasu,“ hromžil podľa nhl.com kapitán Senators Erik Karlsson.

Jednotka draftu hrdinom „diablov“

Tomáš Tatar absolvoval takmer 19 minút pri prehre Detroitu Red Wings na ľade New Jersey Devils 1:3. Dvadsaťsedemročný krídelník duel opustil s jednou „mínuskou“, súperovho brankára ohrozil štyrmi strelami. Na triumfe „diablov“ sa dvoma presnými zásahmi podieľala jednotka ostatného draftu Nico Hischier.

„Nico je dôležitá súčasť nášho tímu a hoci doteraz mu v dobrých príležitostiach chýbal kúsok šťastia, konečne sa dočkal odmeny vo forme dvoch gólov,“ povedal tréner New Jersey John Hynes.

„Nesmieme byť frustrovaní. Musíme pokračovať v hľadaní tej správnej cesty k víťazstvu,“ poznamenal gólman Detroitu Jimmy Howard, ktorý si pripísal 29 úspešných zákrokov. Devils predĺžili sériu triumfov už na päť duelov, Red Wings prehrali trikrát po sebe.

Jets prišli o elitného centra Scheifeleho

Andrej Sekera odohral viac ako 20 a pol minúty pri tesnom neúspechu Edmontonu proti domácemu Winniegu 3:4. Rodák z Bojníc nazbieral dva mínusové body, ale pripísal si aj 3 „bloky“. Hráči Edmontonu neuspeli po štyroch víťazstvách.

Winnipeg síce triumfoval, ale prišiel o elitného centra Marka Scheifeleho, ktorý utrpel zranenie v hornej časti tela po strete s obrancom Oilers Brandonom Davidsonom. „Viac informácii budeme mať zajtra. Momentálne môžem povedať iba to, že to nevyzerá veľmi dobre,“ uviedol kouč Jets Paul Maurice

Sumáre NHL

• streda

Boston – Ottawa 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Góly: 6. K. Miller (Backes, Riley Nash), 9. Heinen (Spooner, Grzelcyk), 22. Riley Nash, 35. Riley Nash (Bjork), 59. Backes (Grzelcyk, Heinen) – 24. Chabot (Mark Stone, Brassard)
Zdeno Chára (Boston) 18:10 min, -1, 2 „hity“, zablokoval 2 strely súpera

Carolina – Montreal 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 4. T. Teräväinen (Faulk), 50. Aho (E. Lindholm, J. Staal), 59. Aho (Slavin, Pesce) – 26. Galchenyuk (Petry)

New Jersey – Detroit 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Góly: 16. Hischier (Santini, Hall), 19. Hischier (Hall, Bratt), 60. Vatanen (Coleman) – 29. Abdelkader (Bertuzzi, D. Larkin)
Tomáš Tatar (Detroit) 18:57 min, -1, 4 strely na bránku

New York Islanders – Buffalo 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 24. Chimera (Clutterbuck, Cizikas), 59. Josh Bailey (Tavares), 62. Barzal (Josh Bailey, Tavares) – 30. Girgensons (Eichel), 52. Okposo (E. Kane)
Jaroslav Halák (New York Islanders) zastavil 35 z 37 striel súpera (94,60 % úspešnosť zákrokov), tretia hviezda

Pittsburgh – Columbus 5:4 po sam. nájazdoch (0:2, 1:1, 3:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 26. Sheary (Rust, Sheahan), 44. P. Kessel (Hörnqvist, Malkin), 55. Malkin (P. Kessel, Crosby), 59. Guentzel (Hörnqvist, Malkin), rozhod. sam. nájazd: Malkin – 10. Milano (S. Jones, Nutivaara), 15. Jenner (Bjorkstrand, N. Foligno), 37. Panarin (Calvert, D. Savard), 50. Panarin (J. Anderson, Dubois)

Minnesota – Dallas 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Góly: 20. Spurgeon (Coyle, Ennis), 26. E. Staal (Coyle, Brodin), 34. Mikael Granlund (Zucker, M. Koivu), 60. Zucker (Mikael Granlund, Suter) – 13. Seguin (Lindell, D. Shore), 31. Janmark (Seguin, Jamie Benn)

New York Rangers – Washington 1:0 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)
Rozhod. sam. nájazd: Zuccarello

St. Louis – Nashville 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 54. Sobotka (Brodziak, Pietrangelo) – 11. C. Smith (Josi), 37. Järnkrok (F. Forsberg, Irwin)

Winnipeg – Edmonton 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)
Góly: 9. Little (Ehlers, Perreault), 15. Armia (Hendricks, D. Kulikov), 21. Connor (Wheeler, Scheifele), 30. Armia – 7. Draisaitl (McDavid, Davidson), 17. Puljujärvi (Russell, McDavid), 31. Khaira (R. Strome, Draisaitl)
Andrej Sekera (Edmonton) 20:40 min, -2, 2 strely na bránku, 1 „hit“, zablokoval 3 strelecké pokusy súpera

Colorado – Arizona 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Góly: 4. Rantanen (E. Johnson, Landeskog) – 1. Rieder (Perlini, Chychrun), 31. Goligoski (Keller), 56. Crouse (Archibald, Connauton)

Anaheim – Vegas 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 2. Rakell (Silfverberg, Montour) – 18. Theodore (Nosek, O. Lindberg), 36. Eakin (Bellemare), 41. W. Karlsson (Marchessault), 59. Perron (Haula, Schmidt)

Viac k osobe Andrej SekeraErik KarlssonJaroslav HalákJohn TavaresMikael GranlundTomáš TatarZdeno Chára