Jaroslav Halak, Johnny Boychuk, Gemel Smith
Útočník Dallasu Stars Gemel Smith (46) sa teší z gólu v sieti "ostrovanov" počas piatkového zápasu NHL. Dallas, 10. november 2017. Foto: SITA/AP.

ŠTOKHOLM 11. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejistom Bostonu so slovenským kapitánom Zdenom Chárom chýbala jedna minúta do víťazstva na ľade Toronta v piatkovom zápase NHL.

Potom však prišiel skvelý záver domácich, v čase 59:00 min vyrovnal druhým gólom v stretnutí James van Riemsdyk a obrat dovŕšil po 67 sekundách predĺženia produktívny veterán Patrick Marleau. Chára odohral 23:56 min, bol druhý najvyťaženejší hráč svojho tímu, pripísal si 3 „hity“, ale aj 4 trestné minúty.

„Je to trochu sklamanie, keď inkasujete gól v takom neskorom čase, ale celkovo sme odohrali dobrý zápas. Súper mal hráča navyše na ľade, našiel ho a ten skóroval. V predĺžení sme spočiatku mali šance na víťazstvo. Potom však prišla strata puku a oni zvládli situáciu, keď boli v prečíslení,“ konštatoval Zdeno Chára na webe NHL.

Islanders hladko prehrali

V piatok bol v hre zo Slovákov už len Jaroslav Halák a ani ten sa nedočkal víťazstva. New York Islanders podľahli na ľade Dallasu Stars hladko 0:5 a slovenský brankár kryl 24 z 29 striel, ktoré na neho smerovali s úspešnosťou zákrokov iba 82,8%.

Islanders odohrali jeden z najslabších zápasov v sezóne s bilanciou 14 striel na bránku a 0 gólov. Domáci gólman Ben Bishop si pripísal prvý shutout v sezóne a celkovo dvadsiaty v kariére. „Príšerný výkon z našej strany. Je to neakceptovateľné, nemôžeme hrať takto,“ posťažoval sa obranca Islanders Johnny Boychuk.

V Štokholme triumf Senators

V tíme víťazov vynikol švédsky obranca John Klingberg, autor gólu a dvoch asistencií. Najdlhšie čakanie na presný zásah v kariére ukončil Jason Spezza.

Skúsený 34-ročný útočník Stars skóroval prvýkrát od 6. apríla, čakal 16 zápasov. „Je to dobrý pocit dať gól, to čakanie už bolo príliš dlhé. Samozrejme, dôležité je, že som pomohol k víťazstvu,“ uviedol Jason Spezza, ktorý má v zbierke jednu zlatú a dve strieborné medaily z MS v hokeji.

Prvý z dvoch zápasov Národnej hokejovej ligy v Štokholme sa skončil triumfom Ottawy nad Coloradom 4:3 po predĺžení. Gólom v úvode predĺženia rozhodol Mark Stone. Na piatkový súboj v Globe Arene nadviaže rovnaký na identickom mieste v sobotu. Útočník Ottawy Matt Duchene po prvý raz nastúpil proti svojmu bývalému klubu, ale do streleckej listiny sa nezapísal.

Sumáre NHL

• piatok

Colorado – Ottawa 3:4 po predĺž. (1:2, 1:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 9. Jakupov (Kerfoot, C. Wilson), 30. Kerfoot (Comeau, Girard), 53. MacKinnon (Rantanen, Landeskog) – 9. Claesson (Hoffman, E. Karlsson), 15. Mark Stone (Oduya, Wideman), 34. DiDomenico (Phaneuf, Pyatt), 61. Mark Stone (Brassard, E. Karlsson)

Buffalo – Florida 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Góly: 14. Okposo (Antipin, E. Kane) – 27. Dadonov (Barkov, Huberdeau),44. McCoshen (Huberdeau, Dadonov), 59. Barkov (Huberdeau, Sceviour), 59. Trocheck (Ekblad)

Columbus – Carolina 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Góly: 6. Dubinsky (Motte, Hannikainen) – 24. J. Staal (Hanifin, Teräväinen), 29. J. Staal (Teräväinen, Aho), 60. B. McGinn (Williams, D. Ryan)

Toronto – Boston 3:2 po predĺž. (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 40. J. van Riemsdyk (Kadri, Rielly), 59. J. van Riemsdyk (Marner, Zajcev), 62. Marleau (Gardiner, Marner) – 36. Bergeron (Marchand, Krug), 55. Pastrňák (Szwarz, Bjork)
Zdeno Chára (Boston) odohral 23:56 min, 4 trestné minúty, 3 „hity“, 1 zablokovaná strela, 1 mínuska

Washington – Pittsburgh 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly: 15. Carlson (Kuznecov, Ovečkin), 39. O´Shie (Carlson, Eller), 54. Stephenson (Bäckström, Chorney), 58. Vrána – 29. P. Kessel (Rust, Malkin)

Dallas – NY Islanders 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)
Góly: 2. Klingberg (Jamie Benn, Seguin), 15. G. Smith (Radulov, Klingberg), 17. Lindell (Klingberg, Hanzal), 27. Janmark, 36. Spezza (Lindell, Hamhuis)
Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal 60 minút, kryl 24 z 29 striel, úspešnosť 82,8%

Vegas – Winnipeg 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)
Góly: 7. Sbisa (Perron, Nosek), 16. Perron (Engelland, Haula), 33. W. Karlsson (Engelland, R. Smith), 35. Neal, 38. W. Karlsson (R. Smith, Sbisa) – 16. Lowry (Kulikov, Tanev), 34. Laine (Byfuglien, Scheifele)