Marián Gáborík
Útočník 'kráľov' Marián Gáborík prekonáva brankára Montrealu Dustin Tokarského počas štvrtkového zápasu NHL. Los Angeles, 5. marca 2015. Foto: SITA/AP

NEW YORK 6. marca (WEBNOVINY) – Slovenský útočník Marián Gáborík z Los Angeles strelil dva góly a premenil samostatný nájazd vo štvrtkovom stretnutí hokejovej NHL proti Montrealu, vyhlásili ho za prvú hviezdu duelu.

Tridsaťtriročný útočník v 5. minúte otvoril skóre v presilovej hre, rovnako v početnej výhode v 60. minúte vyrovnal na 3:3. V rozstrele premenil svoj pokus a Kings vyhrali 4:3, rozhodujúci nájazd premenil Anže Kopitar. Pre Gáboríka to bol 18. a 19. gól v sezóne, jeho spoluhráč a krajan Andrej Sekera odohral v obrane takmer 20 minút.

Višňovský prihral na gól

Richard Pánik dal vo štvrtok svoj desiaty gól v tomto ročníku NHL. Krídelník Toronta sa presadil na ľade Tampy Bay, kde však jeho presný zásah iba zmiernil prehru Maple Leafs 2:4. Dvadsaťštyriročný Martinčan má okrem desiatky gólov na konte aj štyri asistencie.

Darilo sa Slovákom v službách newyorských Islanders: Jaroslav Halák odchytal na ľade Nashvillu celý zápas a 28 zákrokmi pomohol „ostrovanom“ zvíťaziť 4:3, obranca Ľubomír Višňovský asistoval pri prvom góle Johna Tavaresa.

New York prišiel v 51. minúte v priebehu 31 sekúnd o vedenie 3:1, no o jeho triumfe napokon rozhodol o tri minúty neskôr Brock Nelson. Islanders sa dostali na čelo Metropolitnej divízie, Nashville prehralo piaty zápas po sebe.

„Medvede“ prehrali dôležitý zápas

Dôležitý duel odohral o play-off bojujúci Boston, ktorý však prehral po samostatných nájazdoch s Calgary 3:4.

Kapitán Bruins Zdeno Chára strávil na ľade takmer 26 minút, dvakrát vystrelil na bránku a mal jeden plusový bod. Calgary naposledy vyhralo v Bostone pred 12 rokmi.

Navlas rovnakým výsledkom ako Boston prehrala aj Florida s Dallasom. Za domácich, ktorí s Bostonom na diaľku bojujú o ôsme miesto vo Východnej konferencii, nastúpil aj Tomáš Kopecký a odohral viac ako 13 minút.

Sumáre:
Boston – Calgary 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 8. Marchand (Bergeron, Hamilton), 23. Lucic (Spooner, Pastrňák), 52. Eriksson (Kelly, Söderberg) – 19. Monahan (Hudler, Russell), 35. Hudler (Backlund, Wideman), 45. Gaudreau (Russell, Wideman), rozhodujúci sam. nájazd Schlemko

Zdeno Chára (Boston) 2 strely, +1, odohral 25:55

Washington – Minnesota 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Góly: 3. Glencross (Kuznecov, Niskanen) – 50. Pominville (Parise, Suter), 55. Pominville (Parise)

Philadelphia – St. Louis 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Góly: 50. Del Zotto (Read, L. Schenn), 52. Simmonds (Streit, Read), 59. Raffl (Bellemare, L. Schenn) – 13. Schwartz (Tarasenko)

Nashville – New York Islanders 3:4 (1:2, 0:0, 2:2)

Góly: 20. Wilson (Fisher), 51. Ribeiro (Ellis, Josi), 51. Smith (Forsberg) – 12. Tavares (Bailey, VIŠŇOVSKÝ), 19. Lee (Leddy, Tavares), 49. Leddy (Nielsen, Boychuk), 54. Nelson (Grabner, Boychuk)

Jaroslav Halák dostal 3 góly, 28 úspešných zákrokov, odchytal 60:00, Ľubomír Višňovský (obaja Islanders) 1 strela, -1, odohral 16:41

Tampa Bay – Toronto 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)

Góly: 5. Kučerov (Palát, Johnson), 16. Callahan (Stamkos), 47. Namestnikov (Šustr, Hedman), 56. Killorn (Stamkos, Garrison) – 27. Booth (Holland), 58. PÁNIK (Phaneuf, Kadri)

Richard Pánik (Toronto) 1 gól, 5 striel, +1, odohral 14:20

Florida – Dallas 3:4 po sam. nájazdoch (1:2, 2:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 17. Pirri (Trocheck), 29. Kulikov (Jokinen), 33. Huberdeau (Bjugstad, Kulikov) – 3. McKenzie (Demers, Horcoff), 13. Horcoff, 53. Goligoski (Klingberg), rozhodujúci sam. nájazd Sceviour

Tomáš Kopecký (Florida) odohral 13:33

Arizona – Vancouver 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 1:2, 1:0)

Góly: 19. Rieder (Gagner, Ekman-Larsson), 43. Crombeen (McGinn, Vitala), rozhodujúci sam. nájazd: Gagner – 53. Higgins (Hansen, Sbisa), 60. Vrbata (Hamhuis, Bonino)

Los Angeles – Montreal 4:3 po sam. nájazdoch (2:0, 0:2, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 5. GÁBORÍK (McNabb, Muzzin), 9. Carter (Brown, Williams), 60. GÁBORÍK (Kopitar), rozhodujúci sam. nájazd: Kopitar – 36. Gilbert (Desharnais), 37. Gallagher (Plekanec, Subban), 48. Pacioretty (Desharnais, Weise)

Viac k osobe Andrej SekeraAnže KopitarJaroslav HalákĽubomír VišňovskýMarián GáboríkRichard PánikTomáš KopeckýZdeno Chára