Jaroslav Halák
Hráči Philadelphie Flyers Vincent Lecavalier (40) a Chris Vande Velde (76) sa tešia z gólu v sieti brankára ostrovanov Jaroslava Haláka počas pondelňajšieho zápasu NHL, v ktorom však nakoniec letci prehrali 4:7. New York, 19. január 2015. Foto: SITA/AP

NEW YORK 20. januára (WEBNOVINY) – Až jedenásť gólov videli v pondelok diváci na štadióne hokejistov New York Islanders. Spokojnejší odchádzali z ľadu domáci hráči so slovenským brankárom Jaroslavom Halákom, ktorí zdolali hokejistov tímu Philadelphia Flyers 7:4.

Islanders hrali bez Višňovského

Halák odchytal celý zápas a mal pri 25. víťazstve v sezóne 25 úspešných zákrokov. Jeho spoluhráč Nikolaj Kuľomin dosiahol tri body (2+1). V drese hostí si český útočník Jakub Voráček upevnil líderskú pozíciu v produktivite profiligy 2014/2015. Islanders hrali bez zraneného Ľubomíra Višňovského. Tím z Long Islandu vedie Metropolitnú divíziu a po pondelku aj celú Východnú konferenciu, z posledných siedmich duelov vyhral šesťkrát. Islanders majú teraz voľno do 27. januára, keď privítajú v mestskom derby Rangers.

Bodoval Andrej Sekera, ktorý prihral na víťazný gól Caroliny z hokejky Eliasa Lindholma v zápase proti Torontu. Hurricanes majú po výhre 4:1 na ľade Maple Leafs v roku 2015 bilanciu 6-2-1. Sekera odohral vyše 24 minút a na domácu bránku vyslal tri strely. Útočník Toronta Richard Pánik strávil na ľade vyše desať minút, dvakrát preveril Antona Chudobina.

Kopecký vyslal na Millera dve strely

Vancouver vyhral na Floride 2:1, Ryana Millera delilo len 152 sekúnd od tretieho shutoutu v rade. Gólman Canucks inkasoval z hokejky Brandona Pirriho a po 200 minútach a 45 sekundách sa skončila jeho séria bez vyťahovania puku zo siete. Tomáš Kopecký z Floridy vyslal na Millera dve strely.

„Snažím sa len chytať, neriešim, kedy a koľko som dostal gólov. Chcem pomáhať tímu k víťazstvám. Moja práca sa nemení, dôležité sú body. Tú strelu som poriadne nevidel. V tom prípade je to iba o náhode, či vás puk trafí,“ vyhlásil Miller.

Hokejisti New Jersey zakončili trojzápasový trip do Kalifornie víťazstvom na ľade San Jose 5:2. Devils majú po úspechu osemdňovú pauzu. O päť gólov New Jersey sa postaralo päť rôznych strelcov. V bránke Calgary nastúpil Joni Ortio štvrtýkrát v sezóne a opäť vyhral, tentoraz na ľade Los Angeles Kings 2:1 po predĺžení. Marián Gáborík po štyroch zápasoch prvýkrát nebodoval. Kings prehrali šiestykrát z posledných siedmich zápasov.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
New York Islanders – Philadelphia Flyers 7:4 (2:0, 3:2, 2:2)

Góly: 2. Grabner (Kuľomin, Boychuk), 9. Kuľomin (Bouychuk, Grabner), 25. Kuľomin, 32. Bailey (Leddy, Strome), 40. Tavares (Nielsen, Okposo), 46. Leddy (Tavares, Bailey), 59. Lee – 30. Streit (B. Schenn, Voráček), 36. Del Zotto (Voráček, B. Schenn), 41. Giroux (Rinaldo), 58. VandeVelde (L. Schenn)

Jaroslav Halák odchytal celý zápas, chytil 25 z 29 striel súpera, 86,2% úspešnosť, Ľubomír Višňovský (obaja NY Islanders) nehral

Toronto – Carolina 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Góly: 55. Kadri (Rielly, Franson) – 8. Malone (Dwyer, McClement), 8. E. Lindholm (SEKERA), 21. E. Staal (J. Staal, Tlustý), 59. E. Staal (J. Staal, V. Rask)

Richard Pánik (Toronto) odohral 10:19 min, 0+0, 2 strely, Andrej Sekera (Carolina) odohral 24:06, 1 asistencia, 3 strely, 3 zblokované strely, 2 plusové body

Florida – Vancouver 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Góly: 58. Pirri (Bolland) – 4. Vrbata (D. Sedin, H. Sedin), 9. Horvat (Hansen, Hamhuis)

Tomáš Kopecký (Florida) odohral 10:36 min, 2 strely

St. Louis – Colorado 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Góly: 9. Gunnarsson (Schwartz, P. Stastny), 21. Schwartz (Steen), 31. Oshie (Backes, Steen) – 14. Duchene

Minnesota – Columbus 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Góly: 19. Parise (M. Koivu, Pominville) – 8. Dubinsky (Wisniewski, Connauton), 46. Wisniewski (Foligno, Hartnell), 57. Hartnell (Wisniewski)

San Jose – New Jersey 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Góly: 4. Pavelski (J. Thornton), 24. Nieto (Kennedy, T. Hertl) – 16. Tootoo (Sestito, Josefson), 17. Bernier (Gomez), 35. Bernier (Cammalleri, Henrique), 52. Zajac (Larsson, Havlát), 55. Josefson (Henrique, Merill)

Los Angeles – Calgary 1:2 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)

Góly: 51. Greene (D. Brown, T. Lewis) – 54. Monahan, 65. Wideman (Russell, Gaudreau)

Marián Gáborík (LA) odohral 17:27 min, 0+0, 2 tr. min, 2 strely

Viac k osobe Andrej SekeraJakub VoráčekJaroslav HalákĽubomír VišňovskýMarián GáboríkNikolaj KuľominRichard PánikTomáš Kopecký