Marek Hamšík
Slovenský futbalista Marek Hamšík. Foto: SITA/AP

RÍM 28. novembra (WebNoviny.sk) – utbalisti SSC Neapol uzavreli november rovnakým výsledkom, akým do neho vstúpili – remízou 1:1. Tentoraz to bolo v domácom prostredí proti Sassuolu v 14. kole najvyššej talianskej súťaže Serie A 2016/2017.

Neapolčanov po vysunutí od slovenského kapitána Mareka Hamšíka poslal tesne pred prestávkou do vedenia utešenou strelou spoza šestnástky Lorenzo Insigne. O dva body pripravil hráčov SSC Gregoire Defrel, ktorý v 82. min zužitkoval center a postaral sa o nerozhodný konečný výsledok. Neapol zostal v tabuľke siedmy so štvorbodovým odstupom na druhý AS Rím.

„Celý zápas sme mali veľkú prevahu, skoro stále sa hralo na polovici hostí. Prišli aj strely, šance, no dali sme iba jeden gól. Niekedy nám chýbalo trošku športového šťastia. Hostia až v 82. minúte trafili do priestoru našej bránky a dali gól. Futbal je aj taký,“ povedal Hamšík pre svoj oficiálny web.

Neapolčania odohrali v novembri päť zápasov; ani raz neprehrali, ale zvíťazili len raz, a to v ligovej súťaži. Štyrikrát ich duel nemal víťazov – dvakrát v základnej skupine Ligy majstrov a dvakrát v Serie A.

Výsledky pondelkových stretnutí 14. kola Serie A:
Neapol – Sassuolo 1:1 (1:0)

Góly: 42. Insigne – 82. Defrel

Marek Hamšík (Neapol) odohral celé stretnutie

Inter Miláno – Fiorentina 4:2 (3:1)

Góly: 3. Brozovič, 9. Candreva, 19. a 90.+ Icardi – 37. Kalinič, 62. Iličič, ČK: 45. Rodríguez (Fiorentina)

1. Juventus 14 11 0 3 29:12 33

2. AS Rím 14 9 2 3 33:16 29

3. AC Miláno 14 9 2 3 25:18 29

4. Lazio Rím 14 8 4 2 27:14 28

5. Atalanta 14 9 1 4 23:14 28

6. FC Turín 14 7 4 3 31:17 25

7. Neapol 14 7 4 3 24:15 25

8. Inter Miláno 14 6 3 5 22:18 21