Marek hamsik
Marek Hamšík premenil jeden z dvoch pokutových kopov.

RÍM 20. decembra (WebNoviny.sk) – V nedeľnom zápase najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A medzi Sampdoriou Janov a Palermom prvý raz skóroval slovenský záložník Dávid Ivan.

V 76. minúte spečatil víťazstvo domácich 2:0. Slovenský 20-ročný stredopoliar s číslom 95 na drese na hranici pokutového územia preloboval vybiehajúceho brankára Palerma, lopta po odraze od zeme zapadla do pravého vinkla bránky. Ivan pred rokom podpísal profesionálnu zmluvu na štyri roky s janovským klubom, v jeho mládežníckom tíme pôsobil od leta 2011.

Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v nedeľňajšom zápase 17. kola na pôde Atalanty Bergamo 3:1. Slovenský reprezentant Marek Hamšík premenil v 52. minúte penaltu a dostal svoj tím v zápase do vedenia. Hamšík bol aj pri druhom góle Neapola, v 62. minúte naň prihral Higuaínovi. V nadstavenom čase mal slovenský stredopoliar možnosť pridať aj svoj druhý gól, tentoraz však nepremenil pokutový kop. Zverenci trénera Maurizia Sarriho sa v ligovej tabuľke dostali na tretiu priečku.

Carpi – Juventus Turín 2:3 (1:2)

Góly: 15. Borriello, 90.+ Bonucci (vlastný) – 18. a 41. Mandžukič, 50. Pogba

AS Rím – FC Janov 2:0 (1:0)

Góly: 43. Florenzi, 89. Umar, ČK: 74. Džeko (AS)

Norbert Gyömbér (AS Rím) sedel na lavičke náhradníkov.

Atalanta Bergamo – SSC Neapol 1:3 (0:0)

Góly: 54. A. Gómez – 62. a 85. Higuaín, 52. HAMŠÍK (z pok. kopu), ČK: 90. Paletta (Atalanta), 74. Jorginho (Neapol) po druhej ŽK

Marek Hamšík (Neapol) v 52. minúte premenil penaltu a odohral celý zápas.

Fiorentina – Chievo Verona 2:0 (2:0)

Góly: 20. Kalinič, 32. Iličič

Hellas Verona – Sassuolo 1:1 (1:1)

Góly: 39. L. Toni – 35. Floccari – Ľubomír Tupta (Hellas) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Frosinone – AC Miláno 2:4 (1:0)

Góly: 19. Ciofani, 84. Dionisi – 50. Abate, 55. Bacca, 77. Alex, 90.+ Bonaventura

Juraj Kucka (AC Miláno) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Sampdoria Janov – Palermo 2:0 (0:0)

Góly: 53. Soriano, 76. IVAN

Dávid Ivan (Sampdoria) strelil v 76. minúte gól a v 65. minúte obdržal ŽK.

FC Turín – Udinese 0:1 (0:1)

Gól: 41. Perica, ČK: 64. Wague (Udinese) po druhej ŽK

Inter Miláno – Lazio Rím 1:2 (0:1)

Gól: 61. Icardi – 5. a 87. Candreva, ČK: 90. F. Melo (Inter) – 90.+ Milinkovič-Savič (Lazio) po druhej ŽK

1. Inter Miláno 17 11 3 3 23:11 36

2. Fiorentina 17 11 2 4 33:15 35

3. Neapol 17 10 5 2 31:13 35

4. Juventus Turín 17 10 3 4 28:14 33

5. AS Rím 17 9 5 3 32:18 32

6. AC Miláno 17 8 4 5 24:21 28

7. Sassuolo 16 7 6 3 20:15 27

8. Empoli 17 8 3 6 23:22 27