Marek Hamšík
Marek Hamšík Foto: SITA/AP

RÍM 25. augusta (WEBNOVINY) – Slovenský futbalista v službách SSC Neapol Marek Hamšík si nemohol želať lepší vstup do novej sezóny najvyššej talianskej súťaže.

Ofenzívny stredopoliar pomohol „partenopei“ v nedeľňajšom domácom dueli úvodného kola Serie A 2013/2014 k víťazstvu 3:0 nad hráčmi Bologne dvoma presnými zásahmi, podieľal sa aj na úvodom góle. „Tešia ma dva góly, ale najdôležitejšie je víťazstvo tímu,“ povedal Hamšík pre svoju oficiálnu internetovú stránku.

Skóre zápasu otvoril nový muž v kádri Neapolu José Callejón, ktorý v 32. min zblízka dopravil do siete vyrazenú strelu bývalého kapitána slovenskej reprezentácie. Hamšík si otvoril strelecký účet v novom ročníku v nadstavenom čase prvého polčasu.

Z ľavej strany dostal prihrávku do pokutového územia, prebral si loptu, obišiel súperovho brankára a presadil sa z ostrého uhla. Svoj druhý gól dosiahol v 63. min strelou z hranice pokutového územia. „Bol to parádny začiatok sezóny. Ukázali sme dobrú hru. Som rád, že sme potešili našich skvelých divákov. Sme len na začiatku sezóny, čakajú nás náročné zápasy. Máme však výborné mužstvo, verím že sa nám bude dariť,“ pokračoval bývalý hráč Brescie či Slovana Bratislava, ktorého v 71. min vyprevádzali z ihriska diváci mohutným potleskom. Hamšík sa stal hráčom zápasu a talianske médiá ohodnotili jeho výkon známkami 8 až 9 z desiatich možných.

Dvadsaťšesťročný Banskobystričan doteraz nastúpil v Serie A na 219 duelov za Bresciu a Neapol a dal v nich celkovo 63 gólov. V drese Bologne debutoval slovenský reprezentant Marek Čech, ktorý hral do 72. minúty.

Víťazne vstúpili do sezóny aj futbalisti Interu Miláno, ktorí vyhrali 2:0 nad FC Janov. Domáci mali viac z hry, ale najmä v prvom polčase si museli dávať pozor na nebezpečné protiútoky hostí. V 44. min po rohu nebezpečne hlavičkoval Juraj Kucka, ale netrafil priestor bránky. Slovenský futbalista odohral za FC Janov celý zápas.

Góly: 45.+ a 63. Hamšík, 32. Callejon

Marek Hamšík (Neapol) hral do 71. min a strelil dva góly, Marek Čech (Bologna) hral do 72. min

Parma – Chievo Verona 0:0