Futbal talianska I. liga

RÍM 23. augusta (WEBNOVINY) – Obhajca titulu v najvyššej talianskej futbalovej súťaži Serie A Juventus Turín neuspel v nedeľňajšom domácom stretnutí s Udinese, keď prehral 0:1. Víťazný gól hostí dal v 77. minúte francúzsky útočník Cyril Théréau.

SSC Neapol so slovenským kapitánom Marekom Hamšíkom prehral vonku so Sassuolom 1:2. Hostia sa ujali vedenia už v 3. minúte zásluhou slovenského reprezentanta, ale domácim sa podarilo vývoj zápasu zvrátiť. V 32. minúte vyrovnal Antonio Floro a obrat zavŕšil v 84. minúte Nicola Sansone.

Futbalisti Sampdorie Janov v základnej zostave so Slovákom Davidom Ivanom doma zdolali v úvodnom kole Serie A nováčika z Carpi vysoko 5:2. O osude stretnutia rozhodol prvý polčas, keď domáci za 37. minút strelili päť gólov. Slovenský mládežnícky reprezentant sa do zápasových štatistík zapísal v 82. minúte, keď pod druhej žltej karte musel predčasne opustiť ihrisko.

V ďalšom večernom dueli AC Miláno prehralo na ihrisku Fiorentiny 0:2. Hostia hrali už od 36. minúty v oslabení – druhú žltú kartu videl obranca Rodrigo Ely. Domáci zužitkovali početnú výhodu už o dve minúty gólom Marcosa Alonsa. Na konečných 2:0 upravil v 56. minúte Josip Iličič z pokutového kopu.

Inter Miláno uspel vo svojom premiérovom zápase nového ročníka, keď doma vyhral nad Atalantou 1:0. Víťazný gól dala v 3. minúte nadstaveného času nová posila Milánčanov Stevan Jovetič.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 1. kola Serie A:
Juventus Turín – Udinese 0:1 (0:0)

Gól: 77. Théréau

Empoli – Chievo Verona 1:3 (1:0)

Góly: 7. Saponara – 55. Meggiorini, 60. Birsa, 63. Paloschi

Fiorentina – AC Miláno 2:0 (1:0)

Góly: 38. M. Alonso, 56. Iličič (z pok. kopu), ČK: 36. Ely (Miláno) po druhej ŽK

Sampdoria Janov – Carpi 5:2 (5:1)

Góly: 14. a 32. Eder (prvý z pok. kopu), 20. a 30. Muriel, 36. Fernando – 38. Lazzari, 88. Matos, ČK: D. IVAN (Sampdoria) po druhej ŽK

David Ivan (Sampdoria) hral od začiatku zápasu a 82. min bol vylúčený po druhej ŽK.

Sassuolo – Neapol 2:1 (1:1)

Góly: 32. Floro, 84. Sansone – 3. HAMŠÍK

Marek Hamšík (Neapol) odohral celý zápas a v 3. min dal gól.