Hamšík
Nigel de Jong z AC Milána v súboji so slovenským futbalistom Marekom Hamšíkom počas nedeľňajšieho zápasu Serie A, v ktorom SSC Neapol zvíťazil na San Sire 2:1. Foto: SITA/AP

RÍM 22. septembra (WEBNOVINY) – Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 4. kola Serie A na San Sire nad AC Milánom 2:1.

Skóre duelu otvoril už v 6. minúte Britos, do dvojgólového vedenia posunul hostí v 54. minúte Higuaín. „Rossoneri“ v nadstavenom čase zásluhou Balotelliho, ktorý v 60. minúte nepremenil pokutový kop, už len „kozmeticky“ upravili výsledok. Slovenský futbalista Marek Hamšík hral do 67. minúty.

„Partenopei“ aj napriek víťazstvu klesli na druhú priečku tabuľky. Na čele ich vystriedali „vlci“ z Ríma, ktorí v mestskom derby porazili Lazio 2:0. AS a Neapol sú stále bez straty bodu, „Hamšíkovci“ majú horšie skóre.

V nedeľu predviedli strelecký koncert futbalisti Interu Milánu. „Nerazzurri“ vyhrali na trávniku nováčika so Sassuola 7:0. Darilo sa aj Juventusu a Fiorentine.

Smutný z ihriska odišiel Marek Čech, pretože jeho Bologna prehrala s FC Turín 1:2. Ďalší slovenský futbalista Pavol Bajza, ktorý si oblieka dres Parmy presedel celý duel s Cataniou na lavičke nárahradníkov. Súboj sa skončil remízou 0:0.

Bologna – FC Turín 1:2 (1:2)

Góly: 29. Natali – 2. D’Ambrosio, 45. A. Cerci (z pok. kopu), ČK: 45.+ Natali (Bologna)

Marek Čech (Bologna) odohral celý duel.

Catania – Parma 0:0

Norbert Gyömbér (Catania) nefiguroval v zápise o stretnutí a Pavol Bajza (Parma) presedel celý duel na lavičke nárahradníkov.

Juventus Turín – Hellas Verona 2:1 (2:1)

Góly: 40. Tévez, 45.+ Llorente – 37. Cacciatore

Sassuolo – Inter Miláno 0:7 (0:3)

Góly: 64. a 83. D. Milito, 7. R. Palacio, 23. Taider, 33. Pucino (vlastný), 53. Ricardo Gabriel Álvarez, 75. Cambiasso

AS Rím – Lazio Rím 2:0 (0:0)

Góly: 63. Balzaretti, 90.+ A. Ljajič (z pok. kopu), ČK: 82. André Dias (Lazio)

1. AS Rím 4 4 0 0 10:1 12

2. Neapol 4 4 0 0 11:3 12

3. Inter Miláno 4 3 1 0 13:1 10

4. Juventus 4 3 1 0 8:3 10

5. Fiorentina 4 3 1 0 10:4 10

6. Livorno 4 2 1 1 6:3 7