Elseid Hysaj, Daniel Bessa
Elseid Hysaj z SSC Neapol fauluje Daniela Bessu z Hellasu Verona počas zápasu úvodného kola Serie A, v ktorom "partenopei" na pôde súpera zvíťazili 3:1. Verona, 19. august 2017. Foto: Filippo Venezia/ANSA via AP.

RÍM 20.augusta (WebNoviny.sk) – Futbalisti Juventusu Turín uspeli v stretnutí 1. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2017/2018, keď doma zdolali Cagliari Calcio 3:0.

Úvodný gól stretnutia zaznamenal v 12. minúte Mario Mandžukič. V 39. min mohol vyrovnať na 1:1 Diego Farias, ale nariadený pokutový kop nepremenil. Ešte pred prestávkou zvýšil na 2:0 Paulo Dybala a konečnú podobu výsledku dal v 66. min Gonzalo Higuaín.

Tri body si v sobotu pripísal aj Neapol, ktorý triumfoval vo Verone nad Hellasom 3:1. Slovenský stredopoliar Marek Hamšík hral za hostí do 66. minúty.

Serie A – 1. kolo:

• sobota

Juventus Turín – Cagliari 3:0 (2:0)
Góly: 12. Mandžukič, 45.+ Dybala, 66. Higuaín

Hellas Verona – SSC Neapol 1:3 (0:2)
Góly: 83. Pazzini (z pok. kopu) – 32. Souprayen (vlastný), 39. Milik, 62. Ghoulam, ČK: 82. Hysaj (Neapol) po druhej ŽK