Marian hossa

NEW YORK 6. apríla (WEBNOVINY) – Slovenský hokejista Marián Hossa z Chicaga sa stal druhou hviezdou nedeľňajšieho stretnutia zámorskej NHL proti St. Louis.

Na výhre 4:2 sa síce bodovo nepodieľal, ale na ľade ho bolo vidieť. Brankára Briana Elliotta ohrozil počas takmer devätnástich minút šesťkrát. Hossa zostal po nedeli v kanadskom bodovaní ako najproduktívnejší Slovák na 28 góloch a 29 asistenciách. Do zostavy Blackhawks sa vrátil Michal Handzuš. Banskobystrický rodák vynechal ostatné dva duely proti Minnesote a Columbusu.

Tréner Chicaga Joel Quenneville šetril Slováka pred vyvrcholením sezóny. Tridsaťsedemročný center odohral v nedeľu vyše 14 minút. Chicago súpera prestrieľalo aj bez opôr Jonathana Toewsa a Patricka Kana 35:23 a o triumfe rozhodlo troma gólmi v druhej a úvode tretej tretiny. St. Louis počas víkendu utrpelo citeľné straty v boji o Prezidentskú trofej, keď prehralo aj v sobotu s Coloradom a za Bostonom zaostáva o dva body. Oba tímy majú pred sebou ešte záverečné štyri zápasy základnej časti.

„Tučniakom“ chýbal Crosby

Prvýkrát od novembra 2007 vyhral Edmonton nad Anaheimom doma v riadnom hracom čase. K výhre 4:2 pomohli Oilers tri góly v druhej tretine. Slovenský obranca Martin Marinčin bol s 24:19 min na ľade najvyťaženejším hráčom víťazov. Dallas viedol na Floride 2:0, ale napokon neudržal náskok a prehral 2:3.

Naďalej má v Západnej konferencii jednobodový náskok pred Phoenixom v boji o posledné miesto do play-off. „Prestali sme korčuľovať. Musíme hrať 60 minút, výpadky sa neodpúšťajú. Tento zápas sme nezvládli. Musíme ho rýchlo hodiť za hlavu,“ hneval sa kapitán Stars Jamie Benn.

Pittsburghu chýbal Sidney Crosby, napriek tomu Penguins ukončili šesťzápasovú víťaznú šnúru Colorada. O výhre 3:2 rozhodol v rozstrele samostatných nájazdov Jussi Jokinen. Po štyroch prehrách sa radovala Philadelphia, ktorá zdolala Buffalo 5:2. Flyers sú v tabuľke Východu na šiestom mieste. „Nasadenie našich hráčov bolo vysoké, veľa korčuľovali a splnili všetky povinnosti. Pre naše sebavedomie to bol dôležitý duel,“ povedal tréner Philadelphie Craig Berube.

Columbusu vychádzali presilovky

Vo Východnej konferencii urobili ďalší krok k play-off hráči Columbusu, ktorí zdolali New York Islanders 4:0. Brankár Sergej Bobrovskij vychytal piate čisté konto v sezóne, mal 31 úspešných zákrokov. Blue Jackets majú štyri zápasy pred koncom pred najbližším prenasledovateľom z New Jersey trojbodový náskok.

Mimo hry ešte nie sú ani Washington a Toronto, ktorým sa v poslednom čase veľmi nedarí. „Sme o dva body bližšie k cieľu,“ priznal po súboji jeden zo štyroch strelcov Blue Jackets Mark Letestu. Columbusu vychádzali v nedeľu presilovky, v ktorých strelil tri góly.

Výsledky nedeľňajších zápasov zámorskej hokejovej NHL:
Chicago – St. Louis 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Góly: 29. Morin (Bickell), 40. P. Sharp (Morin, Shaw), 41. Kruger (Nordström), 60. Ben Smith – 2. J. Schwartz (Morrow, Pietrangelo), 58. Sobotka (Backes)

Marián Hossa sa stal druhou hviezdou zápasu, odohral 18:51 min a mal 6 striel, Michal Handzuš (obaja Chicago) odohral 14:11 min

Florida – Dallas 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Góly: 29. Upshall (Gudbranson, Pirri), 40. Pirri (Hayes, Butler), 56. Bergenheim (Robak, Gomez) – 1. Jamie Benn (Seguin, Daley), 21. Seguin (Goligoski, Daley)

Columbus – New York Islanders 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly: 5. Jenner (Letestu, Johansen), 14. J. Johnson (Wisniewski, Dubinsky), 31. Letestu (Jenner, Frattin), 39. R. Murray (Atkinson, Dubinsky)

Philadelphia – Buffalo 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)

Góly: 14. Read (Streit), 28. Rinaldo (Read, Streit), 35. B. Schenn (Streit, Lecavalier), 38. Lecavalier (Voráček, S. Mason), 56. B. Schenn (Simmonds, Timonen) – 48. Hodgson (Ehrhoff, Ennis), 58. M. Weber (Hodgson, D´Agostini)

Colorado – Pittsburgh 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 0:2, 2:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 41. R. O´Reilly (J. McGinn, J. Mitchell), 57. Bordeleau (Barrie, Holden) – 24. B. Sutter (Glass, Niskanen), 28. B. Sutter (J. Jokinen, Neal), rozhodujúci sam. nájazd J. Jokinen

Edmonton – Anaheim 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)

Góly: 27. T. Hall (Nugent-Hopkins, J. Schultz), 30. Perron (Gagner, Larsen), 37. J. Schultz (Eberle, T. Hall), 60. Eberle (T. Hall) – 2. Silfverberg (Cogliano, Rakell), 41. Perry (Getzlaf, Lindholm)

Martin Marinčin (Edmonton) odohral 24:19 min

Viac k osobe Jamie BennJoel QuennevilleMarián HossaMartin MarinčinMichal HandzušSergej BobrovskijSidney Crosby