Video: V Londýne horela obytná výšková budova, s požiarom bojovalo 250 hasičov

Požiar výškovej budovy v Londýne
Požiar vo výškovej budove v západnom Londýne si vyžiadal viacero obetí. Z obáv, že by sa požiar mohol rozšíriť, ľudí z okolitých budov evakuovali do neďalekého kostola. Požiar v Grenfell Tower, ktorá je súčasťou Lancaster West Estate, nahlásili v stredu o 00:54 miestneho času (1:54 stredoeurópskeho letného času). V Grenfell Tower, ktorú postavili v roku 1974, je 120 bytov. Londýn, 14. jún 2017. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 14. júna 18:45

LONDÝN 14. júna (WebNoviny.sk) – Počet potvrdených obetí požiaru obytnej budovy v Londýne stúpol v stredu večer na dvanásť. Informovala o tom britská BBC, ktorá sa odvoláva na policajné zdroje. Existujú obavy, že počet obetí bude ešte ďalej narastať.

Agentúry citujú očitých svedkov, ktorí hovoria, že v dome zachvátenom požiarom či na jeho streche videli ľudí s baterkami alebo mobilmi. Agentúra AP cituje aj svedectvá viacerých ľudí, ktorí videli ženu vyhadzovať von z okna na piatom a šiestom poschodí dve deti v snahe zachrániť ich pred plameňmi.

Po požiari 24-poschodovej obytnej budovy na západe mesta hospitalizovali 74 osôb. Podľa veliteľa Metropolitnej polície Stuarta Cundyho sa v čase vypuknutia požiaru v budove nachádzalo niekoľko stoviek ľudí.

Požiar v Grenfell Tower, ktorá je súčasťou Lancaster West Estate, nahlásili o 00:54 miestneho času (01:54 stredoeurópskeho letného času). Na mieste zasahovalo 250 hasičov so 40 kusmi hasičskej techniky a tiež 100 zdravotníkov.

V Grenfell Tower, ktorú postavili v roku 1974, sa nachádzalo 120 bytov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom