Simone Verdi, Mario Mandzukič
Simone Verdi z Bologne padá po súboji s kanonierom Juventusu Turín Mariom Mandzukičom počas zápasu 17. kola Serie A. Bologna, 17. december 2017. Foto: Giorgio Benvenuti/ANSA via AP.
  • aktualizované 17. decembra, 22:47

RÍM 17. decembra (WebNoviny.sk) – Domáci futbalisti Hellasu Verona zvíťazili nad hráčmi AC Miláno jednoznačne 3:0 v nedeľňajšom stretnutí 17. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A. Skóre otvoril v prvom polčase po rohu hlavičkou obranca Antonio Caracciolo.

Verona si upevnila svoje vedenie ďalšími dvoma gólmi v druhom polčase, o ktoré sa postarali Moise Kean a Daniel Bessa. Zaujimavosťou je, že obaja súperi sa stretli pred niekoľkými dňami na San Sire v osemfinále Coppa Italia. Domáci „rossonerri“ vtedy triumfovali rovnakým výsledkom 3:0.

Juventus Turín nezaváhal na trávniku Bologne a zvíťazil pohodlne 3:0. Využil sobotňajšie zaváhanie Interu Miláno a poskočil na druhú priečku tabuľky s odstupom jeden bod na vedúci Neapol.

Serie A – 17. kolo

• výsledky nedeľňajších zápasov

Hellas Verona – AC Miláno 3:0 (1:0)
Góly: 24. Antonio Caracciolo, 55. M. Kean, 77. Bessa, ČK: 90.+ Suso (AC Miláno)

Atalanta – Lazio Rím 3:3 (2:2)
Góly: 22. a 50. Iličič (druhý z pok. kopu), 19. Caldara – 27. a 35. Milinkovič-Savič, 79. Alberto