Ondrej Duda, Hertha Berlin
Zľava: Futbalista Herthy Berlín Ondrej Duda v súboji s hráčom RB Lipska Diegom Demmem v zápase I. bundesligy Foto: SITA/AP

BERLÍN 19. decembra (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda sa zapísal do streleckej listiny pri utorňajšej remíze svojho nemeckého klubu Hertha Berlín s FC Augsburg (2:2) v dueli 16. kola tamojšej I. bundesligy 2018/2019.

Lazarovu strelu „upratal do siete“

Dvadsaťštyriročný rodák zo Sniny nastúpil v základnej zostave „starej dámy“ a v 31. min „upratal do siete“ vyrazenú strelu Rakúšana Valentina Lazara.

Pre Dudu, ktorý upravil na priebežných 2:1, to bol siedmy ligový zásah v aktuálnom ročníku. Skóroval po takmer dvojmesačnej prestávke, predtým sa strelecky presadil 21. októbra taktiež pri domácej remíze s Freiburgom (1:1).

Vyvolení kouča Dárdaia

„Mali sme smolu, že sme nedokázali pridať tretí gól. Zaslúžili sme si ho. Nebol to ľahký zápas, dúfam, že v najbližšom dueli v Leverkusene napravíme toto zaváhanie a odnesieme si odtiaľ tri body,“ povedal pre oficiálny klubový web Ondrej Duda, ktorý sa po trojzápasovej prestávke objavil medzi „jedenástimi vyvolenými“ kouča Pála Dárdaia.

„Mal som radosť, že som mohol nastúpiť od začiatku a mohol som pomôcť tímu. Bolo by skvelé, keby sme vyhrali. Samozrejme, ani jeden bod nie je zlý, ale bol to náš posledný domáci zápas v tomto roku a chceli sme pre fanúšikov získať tri body,“ doplnil Duda. Hertha je po neúplnom 16. kole na 7. mieste v tabuľke (24 bodov, pozn.).