Ondrej Duda
Ondrej Duda v drese Herthy Berlín. Foto: archívne, SITA/AP.

BERLÍN 6. februára (WebNoviny.sk) – Futbalisti RB Lipsko postúpili do štvrťfinále Nemeckého pohára. V stredajšom osemfinálovom dueli zdolali v súboji dvoch účastníkov I. bundesligy v domácom prostredí Wolfsburg najtesnejším rozdielom 1:0. Jediný gól stretnutia strelil už v 9. minúte brazílsky útočník Cunha.

Ďalším štvrťfinalistom sa stal Augsburg, ktorý zvíťazil na pôde druholigového Kielu rovnako 1:0, o čom rozhodol v 88. minúte Michael Gregoritsch. Slovenský reprezentant László Bénes, ktorý je v Kieli na hosťovaní z Borussie Mönchengladbach, nastúpil na ihrisko v 88. minúte.

Najsledovanejším stredajším osemfinálovým zápasom bola konfrontácia Herthy Berlín s Bayernom Mníchov. V drese klubu z nemeckej metropoly nastúpil aj Slovák Ondrej Duda, ktorý strávil na trávniku kompletný riadny hrací čas a opustil ho až počas predĺženia v 110. minúte.

Napriek tomu nezabránil prehre svojho tímu pomerom 2:3. O triumfe a postupe Bavorov do ďalšej fázy rozhodol v 98. minúte Francúz Kingsley Coman. Oveľa jednoduchšiu cestu do štvrťfinále malo Schalke, keď na domácej pôde pokorilo Düsseldorf jasne 4:1.