Gonzalo Higuaín
Kanonier SSC Neapol Gonzalo Higuaín sa spolu so spoluhráčom Markom Hamšíkom raduje zo svojho gólu v sieti Carpi, ktorým rozhodol o triumfe 'partenopei' v nedeľňajšom zápase 24. kola Serie A. Neapol, 7. február 2016. Foto: SITA/AP

RÍM 7. februára (WebNoviny.sk) – Lídrom najvyššej talianskej futbalovej súťaže je aj po 24. kole SSC Neapol. „Partenopei“ zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí Serie A nad nováčikom Carpi najtesnejším rozdielom 1:0. V 69. minúte rozhodol z pokutového kopu najlepší strelec súťaže Gonzalo Higuaín, Argentínčan zaznamenal 24. presný zásah. Zverenci trénera Maurizia Sarriho triumfovali v ôsmom ligovom dueli v rade, čím prekonali klubový rekord zo sezóny 1987/1988. Hostia dohrávali bez vylúčeného Raffaela Bianca.

Slovenský kapitán SSC Marek Hamšík, ktorý odohral celé stretnutie, priznal, že líder tabuľky sa proti súperovi dopustil množstva chýb. „Osem víťazstiev za sebou je pekný úspech, ale ešte lepšie by bolo, keby sa nám podarilo dosiahnuť úspech na konci sezóny. To je to, čo je skutočne dôležité. Hráči Carpi nám nedávali veľa priestoru. Ak mám byť úprimný, dnes sme urobili veľmi veľa chýb,“ cituje portál football-italia.net slová slovenského reprezentanta, ktorý už myslí na budúcotýždňový zápas na pôde Juventusu Turín.

Najväčší konkurent Neapolčanov v nedeľu taktiež zabral naplno, na trávniku Frosinone zvíťazil 2:0 gólmi Juana Cuadrada a Paula Dybalu. „Starej dáme“ patrí druhé miesto (54 bodov) s dvojbodovým mankom na Neapol. Družina kouča Massimiliana Allegriho dosiahla 14. ligové víťazstvo v rade a utvorila historické maximum turínskeho klubu. „Juventus proti nám nebude hrať defenzívne. Som o tom presvedčený. Nám vyhovuje, ak protivník útočí, máme na ihrisku viac priestoru. V Turíne sa pokúsime o dobrý výsledok. Pôjdeme tam zvíťaziť. Máme týždeň na to, aby sme si hru ´Juve´ podrobne preštudovali a kvalitne sa naň pripravili,“ skonštatoval Marek Hamšík.

Hráči Interu Miláno remizovali na pôde Verony 3:3. Po prvom polčase prehrávali „nerazzurri“ 1:2, keď sa v drese domácich strelecky presadili Helander a Pisano, hoci v 8. minúte prvého polčasu viedli gólom Murilla práve Milánčania. Domáci zvýšili náskok na rozdiel dvoch gólov presným zásahom Ionitu v 57. minúte zápasu. Hosťom napokon vybojovali bod za remízu svojimi gólmi Icardi a chorvátsky ofenzívny univerzál Ivan Perišič. Hráči AC Miláno remizovali na San Sire s Udinese 1:1. Hostia sa ujali vedenia v 17. minúte gólom Pabla Armera, za „rossoneri“ v 48. minúte vyrovnal M’baye Niang. Slovenský reprezentant v drese Milána Juraj Kucka odohral prvý polčas, potom ho na ihrisku nahradil Mario Balotelli.

Výsledky zápasov 24. kola Serie A:
Atalanta Bergamo – Empoli 0:0
Hellas Verona – Inter Miláno 3:3 (2:1)

Góly: 12. Helander, 16. Pisano, 57. Ionita – 8. Murillo, 61. Icardi, 78. Perišič

Gól: 69. Higuaín (z pok. kopu), ČK: 56. Bianco (Carpi) po druhej ŽK

Marek Hamšík (Neapol) odohral celé stretnutie.

Sassuolo – Palermo 2:2 (1:1)

Góly: 45.+ Defrel, 50. Missiroli – 30. F. Vázquez, 53. Djurdjevič, ČK: 75. Lazaar (Palermo) po 2. ŽK

FC Turín – Chievo Verona 1:2 (1:1)

Góly: 19. Benassi – 34. B. Peres (vlastný), 71. Birsa (z pok. kopu)

AS Rím – Sampdoria Janov 2:1 (1:0)

Góly: 45.+ Florenzi, 50. Perotti – 57. Pjanič (vlastný)

Norbert Gyömbér (Rím) pre zranenie nefiguruje v zápise o stretnutí. Dávid Ivan odohral celý duel, Milan Škriniar (obaja Sampdoria) sedel na lavičke náhradníkov

1. Neapol 24 17 5 2 53:19 56

2. Juventus Turín 24 17 3 4 45:15 54

3. Fiorentina 24 14 4 6 42:23 46

4. Inter Miláno 24 13 6 5 30:20 45

5. AS Rím 24 12 8 4 44:26 44

6. AC Miláno 24 11 7 6 35:26 40

7. Sassuolo 24 8 10 6 28:28 34

8. Empoli 24 9 7 8 29:32 34