Russia Soccer WCup France Australia
Francúz Antoine Griezmann (vľavo) oslavuje úvodný gól potvrdený videorozhodcom v rámci zápasu C-skupiny proti Austrálii na majstrovstách sveta vo futbale 2018 v Moskve 16. júna 2018

KAZAŇ 16. júna (WebNoviny.sk) – Prvýkrát v histórii futbalových majstrovstiev sveta vstúpil do zápasu videorozhodca. V druhom polčase sobotňajšieho zápasu C-skupiny medzi Francúzskom a Austráliou spadol v šestnástke Antoine Griezmann po kontakte s Joshuom Risdonom.

Hlavný rozhodca Andrés Cunha najprv nereagoval, po dodatočnej konzultácii a využití modernej technológie však odpískal pokutový kop. Griezmann sa z bieleho bodu nepomýlil a v 58. min otvoril skóre zápasu. O štyri minúty neskôr sa pískal pokutový kop aj na opačnej strane. Po ruke Samuela Umititiho vyrovnal z bieleho bodu austrálsky kapitán Mile Jedinak.

Súboj Francúzska a Austrálie je piaty na MS 2018. Arbitri v predchádzajúcich štyroch zápasoch pomoc videa v spornej situácii nevyužili.

Antoine Griezmann penalty goal (1-0) | France vs Australia – First VAR in a World Cup by footbie.com

Viac o téme: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018: