Traktor Čeľabinsk - Slovan 1:3
Trojica hráčov Traktora Čeľabinsk sa snaží prekonať brankára Slovana Jaroslava Janusa. Foto: hcslovan.sk

ČEĽABINSK 1. októbra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava sa po sobotňajšej prehre v Magnitogorsku, ktorou ukončili svoju víťaznú sériu, presunuli do Čeľabinska, kde odohrali svoj jedenásty zápas v KHL.

V Traktor Aréne postavil tréner Rostislav Čada do bránky Jaroslava Janusa. Do zostavy sa na pozíciu tretieho centra vrátil Ján Lipiansky, v druhej obrane hral talentovaný Patrik Luža spolu s Martinom Štajnochom. Na tribúne ostalo v pondelok trio Milan Kytnár, Vladimír Mihálik a David Printz.

Výsledok:

Traktor Čeľabinsk – HC Slovan Bratislava 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

8:38 – 1:0 – Jakuceňa (Belov)

25:27 – 2:0 – Antipov (Suglobov, Panov)

33:03 – 2:1 – Šatan (Vondrka)

34:44 – 3:1 – Suglobov (Panov, Antipov)

Vylúčenia:

11:36 – Bulis (Traktor) – 2. min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

21:51 – Štajnoch (Slovan) – 2. min. (hákovanie)

32:18 – Marko Daňo (Slovan) – 2. min (hákovanie)

36:54 – Lipiansky (Slovan) – 2. min. (hákovanie)

37:16 – Bulis (Traktor) – 2. min. (hrubosť)

38:37 – Vasilčenko (Traktor) – 2 min. (hrubosť)

42:12 – Bartovič (Slovan) – 2. min. (sekanie)

42:22 – Rjabykin (Traktor) – 2. min. (hákovanie)

47:54 – Popov (Traktor) – 2. min. (podrazenie)

56:56 – Boumedienne (Slovan) – 2. min. (držanie)

strely na bránu: 30:14, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Naumov, Ščeniov – Lazarev, Golovliov (všetci Rus.), 7500 divákov

Čeľabinsk: Garnett – Quint, Rjabykin, Vasiľčenko, Belov, Razin, Katičev, Nesterov, Šinin – Čistov, Bulis, Kuznecov – Jakuceňa, Kontiola, A. Kosticyn – Panov, Antipov, Suglobov – Glinkin, Popov, Karpov.

Slovan: Janus – Sigalet, J. Tabaček, Štajnoch, Luža, Švarný, Boumedienne, I. Ďatelinka – Michel Miklík, Bližňák, Vondrka – Bartovič, Ölvecký, Kukumberg – Šatan, Lipiansky, L. Hudáček – Dravecký, A. Šťastný, M. Daňo

Obrazom: Zápas Traktor Čeľabinsk – HC Slovan Bratislava

Kapitán Miroslav Šatan bol najlepším hráčom Slovana v zápase na ľade Traktora Čeľabinsk. Foto: hcslovan.sk

Hokejisti Slovana Bratislava Michal Vondrka (82), Martin Štajnoch (3) a Ivan Ďatelinka (48) vyrážajú v zápase s Traktorom Čeľabinsk od brankára "belasých" Jaroslava Janusa do útoku. Foto: hcslovan.sk
Súboj útočníka "belasých" Mária Bližňáka s obrancom Jevgenijom Katičevom pred bránkarom Traktora Čeľabinsk Michaelom Garnettom v zápase KHL. Foto: hcslovan.sk
Útočník Slovana Bratislava Libor Hudáček v súboji s hokejistom Traktora Čeľabinsk. Foto: hcslovan.sk
Fínskemu útočníkovi Traktora Čeľabinsk Petrimu Kontiolovi sa snažia zobrať puk dvaja hráči Slovana. Foto: hcslovan.sk

Útočník Traktoru Čeľabinsk Andrej Kosticyn (46), ktorý posilnil tím KHL počas výluky NHL v súboji s obrancom Slovana Bratislava Martinom Štajnochom (3) pred brankárom Jaroslavom Janusom. Foto: hcslovan.sk
Hokej_khl
Traktor Aréna v Čeľabinsku. Foto: khl.ru
Brankár Slovana Jaroslav Janus chytá strelu českého útočníka Traktora Čeľabinsk Jana Bulisa. Foto: hcslovan.sk

Lepší vstup do zápasu mali domáci hokejisti, ktorých poslal do vedenia v 9. minúte Maxim Jakuceňa. Na úvodný presný zásah stretnutia mu nahrával Vjačeslav Belov.

„Belasí“ mohli vyrovnať v presilovej hre. V 12. minúte bol za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou vylúčený na 2. minúty Jan Bulis.

Domáci Traktor sa však ubránil a do konca prvej tretiny už gól nepadol.

V úvodnej časti boli strelecky aktívnejší domáci hokejisti. Na brankára Janusa vystrelili 11 striel.

Bratislavčania „vyskúšali pozornosť“ gólmana Michaela Garnetta iba dvoma streleckými pokusmi.

V úvode druhej tretiny pokračoval tlak domáceho tímu.

Hokejisti Traktora zatlačili svojho súpera do obranného pásma. Druhý gól nestrelili, ale vybojovali si presilovú hru.

Na dve minúty bol v 22. minúte vylúčený obranca Martin Štajnoch. Slovanisti oslabenie ustáli a nepustili Čeľabinsk k žiadnej vážnejšej príležitosti.

V 26. minúte sa však domáci fanúšikovia predsa len dočkali druhého gólu v sieti Jaroslava Janusa.

Po prihrávke Alexandra Suglobova sa z medzi kruhou presne trafil Vladimir Antipov. Asistenciu si pripísal aj Konstantin Panov.

Domáci hráči boli aj po tomto góle aktívnejší a z dalšieho svojho „pobytu“ v obrannom pásme Slovana si vybojovali presilovku. Na dve minúty si išiel sadnúť na trestnú lavicu za hákovanie Marko Daňo.

Tento moment však pomohol „belasým“. Kapitán Miroslav Šatan sa v oslabení dostal do samostatného úniku a „chladnokrvne“ prekonal vychladnutého gólmana Garnetta.

Slovanisti sa však zo zníženia na rozdiel jedného gólu netešili dlho. Už o necelé dve minúty opäť udrela tretia útočná formácia Čeľabinska, Alexander Suglobov zvýšil na 3:1.

V závere tretiny bol najprv vylúčený za hákovanie Ján Lipiansky. Z početnej nevýhody sa napokon stala výhoda, pretože dvaja domáci hokejisti zbytočne faulovali. „Belasí“ si v presilovke vytvorili šance. Strelecké pokusy Švarného aj Šatana však brankár Garnett zneškodnil. O väčšej útočnej aktivite domácich svedčil po druhej tretine aj pomer striel. Traktor mal na svojom konte 14 streleckých pokusov, kým Slovan iba šesť.

Slovan dohrával na začiatku tretej tretiny presilovú hru. Usadil sa v obrannom pásme Čeľabinska no kontaktný gól hokejisti nováčika KHL nestrelili.

V 43. minúte bol vylúčený za sekanie Milan Bartovič. Po buly v obrannom pásme sa dostal v oslabení opäť do úniku Miroslav Šatan, ktorého musel nedovolene zastaviť Dmitrij Rjabykin a sily na ľade sa vyrovnali.

Pri hre štyroch proti štyrom si ani jedno z mužstiev nevypracovalo vážnejšiu gólovú príležitosť.

Ďalšia možnosť pre Slovan prišla v 48. minúte, kedy si išiel za podrazenie „oddýchnuť“ na trestnú lavicu Popov.

„Belasí“ zavreli svojho súpera vo vlastnej tretine, brankára Garnetta však neprekonali. Po skončení početnej výhody mali Slovanisti ďalšie možnosti na skórovanie, aj tie však zostali nevyužité.

Nebezpečenstvo hrozilo aj pred hosťujúcou bránkou. Jaroslav Janus, ale vytiahol proti strelám Glinkina a Kosticyna skvelé zákroky. V závere stretnutia mali ešte domáci výhodu presilovej hry, ale gólman Slovana už neinkasoval.

Po zápase domáci organizátori vyhlásili aj najlepších hráčov duelu. V drese domáceho tímu si toto ocenenie vyslúžil hráč s číslom „19“ Alexander Suglobov, ktorý strelil gól a pripísal si na svoje konto aj asistenciu. Na strane hostí bol hviezdou jediný úspešný strelec Slovana v tomto zápasu, kapitán Miroslav Šatan.

Ďalší zápas odohrajú Bratislavčania v stredu 3. októbra, kedy sa predstavia na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg. Potom už bude nasledovať nedeľňajší domáci zápas proti Dinamu Moskva, v ktorom hrá Alexander Ovečkin a aj slovenský obranca Dominik Graňák.

Viac k osobe Alexander OvečkinDominik GraňákJán LipianskyJaroslav JanusMarko DaňoMartin ŠtajnochMaxim JakuceňaMichel MiklíkMilan BartovičMilan KytnárMiroslav ŠatanRostislav ČadaVladimír Mihálik