Video: Hokejový tím je v Pjongčangu kompletný, Graňák pochvaľoval let prezidentským špeciálom

Dominik Graňák
Hokejová výprava dorazila do Pjongčangu. Vľavo Dominik Graňák. Reprofoto: www.facebook.com

PJONGČANG 8. februára (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia je už v dejisku ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu v kompletnom zložení.

K prvej časti tímu sa pridala už aj druhá, ktorá do Kórejskej republiky priletela špeciálom s prezidentom SR Andrejom Kiskom. Šlo o hráčov z českej extraligy, ktorí v utorok ešte hrali súťažné zápasy za svoje kluby.

Prelink

„Cesta bola dobrá. Zo Slovenska je to ďaleko, ale mali sme dosť veľké pohodlie. Leteli sme s pánom prezidentom, lietadlo teda bolo slušne vybavené a cesta pomerne rýchla,“ prezradil obranca Dominik Graňák, so 175 štartmi najskúsenejší hráč slovenskej reprezentácie na ZOH 2018. „Dalo sa aj pospať. Komfort to síce nie je taký, ako doma v posteli, ale vždy lepšie ako komerčnou linkou,“ poznamenal s úsmevom.

Po dlhom presune Slováci nasadli na autobus a z letiska sa presunuli do olympijskej dediny. Čas rozhliadať sa nemali, čakal ich totiž spoločný tréning. „Videli sme Kóreu zatiaľ iba spoza okna autobusu cestou z letiska. Veľa toho nebolo,“ povedal Graňák a hľadiac na oblohu dodal: „Počasie je zatiaľ príjemné.“  Vyjadrenia Dominika Graňáka priniesol Slovenský olympijský výbor.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaDominik Graňák