Nemecko - Holandsko
Ryan Babel z Holandska (vpravo) hlavičkuje loptu pred Niklasom Sülem počas zápasu kvalifikácie o postup na ME 2020. Hamburg, 6. september 2019. Foto: SITA/AP

V šlágri piatkového programu kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy vo futbale sa v nemeckom Hamburgu zrodil triumf reprezentácie Holandska nad domácim výberom 4:2 (0:1).

Nemci síce viedli po prvom polčase zásahom Serga Gnabryho, no po zmene strán sa strhla gólová prestrelka s úspešným koncom pre hostí. Holanďania otočil strelou Frenkieho de Jonga a vlastným gólom Jonathana Taha.

Nemecký tím síce v 73. min vyrovnal premenenou penaltou Toniho Kroosa, ale tri body pre „Oranjes“ zariadil o šesť minút neskôr 20-ročný útočník Donyell Malen a bodku za duelom dal v závere Georginio Wijnaldum.

Chorváti dotiahli Maďarov

Lídrami tabuľky C-skupiny sú stále hráči Severného Írska, ktorí privítajú Nemcov v pondelok 9. 9. V druhom piatkovom súboji C-skupiny Bielorusi zvíťazili v Estónsku 2:1 (0:0).

V E-skupine prehrala slovenská reprezentácia v Trnave s vicemajstrami sveta Chorvátmi hladko 0:4 (0:1). „Vatreni“ získali dvogólový náskok zásahmi v závere prvého a v úvode druhého polčasu zásluhou Nikolu Vlašiča a Ivana Perišiča, náskok favorit potom ešte prikrášlili Bruno Petkovič a Dejan Lovren.

Chorváti sa ziskom troch bodov dotiahli v tabuľke na deväťbodových Maďarov a zásluhou lepšieho skóre sa dostali pred nich. V druhom súboji E-skupiny Wales zdolal Azerbajdžan 2:1 (1:0) a rovnako ako tretie Slovensko má na svojom konte šesť bodov.

Poliaci stratili prvé body

V G-skupine si schuti zastrieľali Rakúšania, ktorí doma v Salzburgu zdolali výber Lotyšska hladko 6:0 (2:0). Prvé body v boji o Euro 2020 stratili Poliaci, keď v Ľubľane podľahli Slovincom 0:2 (0:1), druhý gól domácich dosiahol útočník bratislavského Slovana Andraž Šporar. Futbalisti Poľska napriek zaváhaniu zostali na čele tabuľky, pred druhými Rakúšanmi majú náskok troch bodov.

V I-skupiny Belgičania potvrdili úlohu favorita a v Serravalle zdolali domáci tím San Marína 4:0 (1:0). Belgičania sú s pätnástimi bodmi na čele tabuľky tri body pred Rusmi, ktorí v glasgowskom Hampden Parku zvíťazili nad domácimi Škótmi 2:1 (1:1). V cyperskej Nikózii sa zrodila remíza domáceho tímu s Kazachstanom 1:1 (1:1).