Video: Horúčavy v Indii majú stovky obetí, ľuďom chýba voda

India
Medzi obeťami horúčav sú najmä starší ľudia a manuálne pracujúci, ktorí podľahli úpalu alebo dehydratácii. Foto: SITA/ AP

NAÍ DILLÍ 29. mája (WEBNOVINY) – Extrémne horúčavy trvajúce už sedem dní si v Indii vyžiadali už viac než 1800 mŕtvych. Teploty v dvoch najviac zasiahnutých južných štátoch Telangána a Ándhrapradéš stále dosahujú nad 47 stupňov Celzia. Len vo štvrtok v týchto štátoch zomrelo najmenej 100 ľudí.

Obrazom: Indiu trápia horúčavy

Meteorológovia varovali, že horúčavy, ktoré zasiahli rozsiahlu oblasť od južného štátu Tamilnádu až po severný Himáčalpradéš, potrvajú ešte najmenej ďalšie dva dni. V štáte Maháraštra majú akútny nedostatok vody a tamojšia vláda dodala tisíce cisterien s pitnou vodou do vyše 4000 miest a obcí. Z mnohých oblastí hlásia spálenú úrodu a uhynutý dobytok, ktorý podľahol smädu.

Úrady zrušili lekárom dovolenky, pretože nemocnice a kliniky by inak nezvládli tak veľký počet ľudí potrebujúcich zdravotnú pomoc. Nemocnice sú v stave pohotovosti a úrady prostredníctvom televízie vyzývajú obyvateľov, aby ostali vo vnútri, pili dostatočné množstvo tekutín a von vychádzali len s pokrývkou hlavy. Medzi obeťami horúčav sú najmä starší ľudia a manuálne pracujúci, ktorí podľahli úpalu alebo dehydratácii.

Nasledujúci týždeň by mali na juhu Indie nastať monzúnové dažde, ktoré sa budú postupne presúvať smerom na sever.

Video: V Indii zabíjali horúčavy

https://www.youtube.com/watch?v=kapXtzOgvbI

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom