Marián Hossa

CHICAGO 5. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti Chicaga aj s prispením troch bodov Mariána Hossu vyhrali i druhý zápas série 2. kola play-off Západnej konferencie NHL, keď v nedeľu zdolali súpera 4:1. Hossu vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia. Na výhre Blackhawks sa gólovo podieľali dvakrát Brandon Saad a raz Bryan Bickell a Jonathan Toews.

Hossu vyhlásili za hviezdu stretnutia

Chicago hralo od úvodu aktívne a v 12. min po úniku Hossu dorazil puk poskakujúci v bránkovisku do siete Toews. Minnesota po inkasovanom góle začala hrať ofenzívnejšie, ale Blackhawks pozorne bránili. V závere druhej tretiny sa v presilovke presadil Saad. Wild znížili zásluhou McCormicka v 43. min a snažili sa potom o vyrovnanie.

Do kolien ich poslalo prečíslenie Bickella s Hossom. Trenčan potom pridal tretiu asistenciu pri góle Saada do prázdnej bránky. „Dosiahli sme dve domáce víťazstvá, ale zápasy u súpera budú pre nás obrovskou výzvou. Musíme sa dôkladne pripraviť na tieto súboje a predviesť čo najlepšie výkony,“ uviedol Jonathan Toews.

Blackhawks uspeli už v šiestom domácom stretnutí v play-off za sebou, vo vyraďovacej časti dosiahli 16 víťazstiev z osemnástich duelov vrátane minulej majstrovskej sezóny, v tomto ročníku pred vlastnými fanúšikmi ešte neokúsili trpkosť prehry.

Minnesota verí, že nadviaže na sériu s Coloradom, v ktorej tiež prehrala prvé dva zápasy, ale doma bola potom stopercentná. Hossa zakončil zápas so štyrmi plusovými bodmi, jednou strelou a celkovo 18:39 min na ľade. Michal Handzuš hral necelých desať minút.

Fleury so shutoutom

Hráči Pittsburghu vyrovnali sériu s New Yorkom Rangers na 1:1, keď v nedeľu vyhrali hladko 3:0. Brankár Marc-Andre Fleury zastavil všetkých 22 striel a vychytal siedmy shutout kariéry v play-off.

Rangers nenadviazali na výkon z prvého zápasu a v záverečných desiatich minútach ani raz neohrozili domácu bránku. „Náš gólman chytal naozaj vynikajúco, je našou veľkou oporou od začiatku play-off. Previedol výborné zásahy v kľúčových okamihoch a v oslabeniach bol najdôležitejším hráčom na ľade,“ pochválil Fleuryho obranca Letang.

Brankár Penguins len skromne dodal: „Vždy som sa sústredil iba na nasledujúcu strelu súpera a zvýšil tým šancu nášho tímu na víťazstvo. Celé mužstvo hralo dobre a pre mňa to nebol najrušnejší duel.“

Výsledky nedeľňajších stretnutí 2. kola play-off zámorskej hokejovej NHL (hrá sa na 4 víťazstvá):

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Chicago – Minnesota 4:1 (1:0, 1:0, 2:1) – stav série: 2:0

Góly: 12. Toews (MARIÁN HOSSA, Bickell), 40. Saad (Bickell, Seabrook), 58. Bickell (MARIÁN HOSSA, Hjalmarsson), 59. Saad (MARIÁN HOSSA, Hjalmarsson) – 42. McCormick (Stoner, Haula)

Marián Hossa sa stal druhou hviezdou zápasu, odohral 18:39 min, mal 3 asistencie a 1 strelu, Michal Handzuš (obaja Chicago) odohral 9:27 min

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Pittsburgh – New York Rangers 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) – stav série: 1:1

Góly: 31. Letang (Malkin, Kunitz), 57. J. Jokinen (Neal, Letang), 60. Malkin (Letang)